REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już jest! Tak wygląda nowy, piękniejszy Google Play

Trudno znaleźć kogoś, komu nie podobałby się nowy wizualny styl Androida zaprezentowany przez Google podczas ostatniej konferencji I/O, szczególnie w porównaniu do jego obecnej odsłony. Tym samym raczej mało kto będzie narzekał na aktualizację Google Play, która od dziś trafia do użytkowników i która daje nam przedsmak nowego wyglądu najpopularniejszego systemu na świecie.

23.07.2014
9:19
Już jest! Tak wygląda nowy, piękniejszy Google Play
REKLAMA
121 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Ci, którzy uwierzyli w prawdziwość niedawnych, nieoficjalnie udostępnionych zrzutów ekranów prezentujących odświeżony Google Play niestety popsuli sobie niespodziankę. Nowy sklep wygląda dokładnie tak, jak na nich przedstawiono - minimalistycznie i niezwykle atrakcyjnie.

google play

Z pozoru po aktualizacji nie widać większych zmian. Ekran główny aplikacji jest identyczny, podobnie jak strony kategorii czy listy popularnych aplikacji. Nowości dostrzeżemy dopiero po wybraniu jednej z dostępnych w sklepie pozycji.

Wtedy okazuje się, że zmianie uległo... wszystko. Zamiast niewielkiej ikony na górze ekranu wita nas sporych rozmiarów grafika z aplikacji/filmu/gry/płyty lub film promocyjny (o ile jest). Całkowicie zmieniono także ikony ocen oraz powiązanych pozycji i kategorii, które przeniesiono z samego dołu na górę.\

gplay

Na sam dół spadł natomiast przycisk "+1". Do tej pory znajdował się zawsze na "pierwszym" ekranie po uruchomieniu strony aplikacji - teraz, aby do niego dotrzeć, trzeba przejść przez opis i zdjęcia. Trzeba jednak przyznać, że nawet po takiej zmianie, jego odświeżony wygląd sprawia, że nieco bardziej rzuca się w oczy. Podobny los spotkał zresztą gwiazdki służące do oceniania danej pozycji.

Ciekawie rozwiązano też kwestię wyświetlania opisu aplikacji. Zamiast rozwijać się wewnątrz głównego ekranu strony aplikacji/filmu/gry/płyty, jest on wyświetlany na nowym ekranie w trybie pełnoekranowym. Żeby przejść znów do zdjęć czy przycisku pobierania, trzeba go zamknąć - gestem lub dedykowanym przyciskiem.

google playy

Niestety z niewiadomego powodu niektóre informacje, takie jak np. liczba pobrań, dublują się i na ekranie programu i na ekranie opisu. Poza tym, bez uruchamiania tego drugiego nie zobaczymy np. oznaczenia aktualnej wersji czy daty dodania jej do sklepu. Być może nie były to najważniejsze informacji, w związku z czym bez żalu oczyszczono z nich podstawowy ekran.

play google
REKLAMA

Całość wieńczą oczywiście nowe animacje, zgodne z nowym "językiem wizualnym" Material Design. Trzeba jednak przyznać, że jest ich, tak samo jak wszystkich zmian, stosunkowo niewiele. Zdecydowanie jednak wystarczą one do tego, aby zainteresować użytkowników i jeszcze bardziej podsycić oczekiwania związane z MD i kolejną wersją Androida.

Zresztą prawie każdy może się o tym sam przekonać w momencie, kiedy otrzyma odpowiednią aktualizację Google Play. Zdecydowanie warto.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA