REKLAMA

Tablet z gwarancją na uszkodzenia mechaniczne to perełka w nowej ofercie Amazonu

Amazon zaprezentował nie tylko nowe czytniki książek, ale też trzy modele tabletów. Należą do nich ekstremalnie tani model Fire HD 6, odporny na wszystko Fire HD Kids oraz duży Fire HDX 8.9. Sprzęty te prezentują się bardzo ciekawie i warto rozważyć ich kupno, mimo że nie są dostępne w naszym kraju.

18.09.2014 07.10
Tablet z gwarancją na uszkodzenia mechaniczne to perełka w nowej ofercie Amazonu
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszym nowym modelem jest Kindle Fire HD 6, którego cena wynosi zaledwie 99 dol

Został on wyposażony w 6-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co przekłada się na gęstość zagęszczenia pikseli na poziomie 252 punktów na cal. Niestety nie znamy jego dokładnej specyfikacji i nie wiemy, jaki procesor został w nim użyty – Amazon zdecydował się jedynie na podanie, że jest to 4-rdzeniowy model o maksymalnej częstotliwości pracy wynoszącej 1,5 GHz.

Amazon Kindle 6

Tablet potrafi pracować bez ładowania do ośmiu godzin. Sprzęt obsługuje jedynie łączność WiFi, ma dwa bardzo słabe aparaty z matrycami o rozdzielczościach 0,3 oraz 2 Megapikseli. Dostępny jest w dwóch wersjach o pojemnościach 8 oraz 16 GB. Wymiary i waga tabletu wynoszą kolejno 169 X 103 X 10,7 mm oraz 290 gramów. Sprzęt jest też dostępny w wersji 7-calowej, który cechuje się jedynie większym wyświetlaczem, wymiarami wynoszącymi 191 X 128 X 10,6 mm, wagą równą 337 gramów oraz wyższą ceną, której cena zaczyna się od 139 dol. Sprzęt jest dostępny w sześciu wersjach kolorystycznych.

Oba tablety są dostępne też w wersji Kids Edition

blue-ket-slate-01-lg._V325447749_

Została ona wyposażona we wzmocnioną obudowę, która jest odporna na upadki. Jego 6-calowa wersja kosztuje 149 dol., zaś 7-calowa 189 dol. Amazon dodatkowo obiecuje, że wymieni tablet na nowy, jeśli cokolwiek mu się stanie. Nowy typ gwarancji obejmuje nawet uszkodzenia elektryczne oraz mechaniczne. To bardzo dobra oferta dla osób, które chciały kupić swoim dzieciom nowoczesny gadżet i się bały, że będą zmuszone go szybko wymienić. Nie tym razem!

Ostatnim zaprezentowanym urządzeniem jest Fire HDX 8.9, czyli najmocniejszy tablet w ofercie Amazonu

Ma on 8,9-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie pikseli na poziomie 339 ppi. Sprzęt został wyposażony w jeden z najszybszych, jeśli nie najszybszy, układ na rynku, Qualcomm Snapdragon 805 o częstotliwości taktowania 2.5 GHz. Ma on też wbudowany układ graficzny Adreno 420.

Amazon Tablety porównanie

Amerykańska firma chwali się, że jej sprzęt jest w stanie wytrzymać 12 godzin bez ładowania, obsługuje łączność Wi-Fi i 4G (za dopłatą) oraz ma dwa aparaty o rozdzielczościach HD (przód) i 8 Megapikseli (tył). Sprzęt jest dostępny w wersjach o pojemnościach 16, 32 oraz 64 GB. Wymiary i waga Kindle Fire HDX 8.9 wynoszą kolejno 231 X 158 X 7,8 mm oraz 375 gramów. Cena tabletu zaczyna się od 379 dol. za najgorzej wyposażoną wersję.

Nowa oferta Amazon jest bardzo ciekawa

REKLAMA

Co prawda na początku zdziwiło mnie zdecydowanie się na wprowadzenie 6-calowych tabletów, ale dzięki wersji Kids Edition zrozumiałem, że są to sprzęty skierowane przede wszystkim do małych dzieci. I właśnie sprzęt w wersji Kids Edition jest najciekawszym elementem nowego line-upu. Niska cena, wystarczająca specyfikacja oraz wytrzymała obudowa sprawiają, że jest to idealny sprzęt nie tylko dla pociech, ale też mało uważnych dorosłych.

Warto rozważyć też kupno pozostałych modeli. Jeszcze kilka lat temu uważałem FireOS za ciekawostkę. Teraz sam korzystam ze stworzonego przez Amazon sklepu z aplikacjami i widzę, że mobilny ekosystem Amazonu ma całkiem duży potencjał, a używanie go nie jest bolesne, jak wydawało mi się wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA