REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto nowe czytniki Amazon Kindle – już oficjalnie!

Amazon wyłożył wszystkie karty na stół. Zaledwie wczoraj pojawiły się pogłoski o nowych czytnikach ebooków od największego sklepu internetowego na świecie, a już dzisiaj ich premiera stała się faktem. W ofercie pojawiły się dwa zupełnie nowe modele – Voyage oraz Kindle (po prostu).

18.09.2014
8:02
Oto nowe czytniki Amazon Kindle – już oficjalnie!
REKLAMA
REKLAMA

Nowy Kindle to zdecydowanie tańsze urządzenie od Voyagera. Model z reklamami kosztuje 79 dol., a wersja bez reklam 99 dol. Chociaż Kindle sporo różni się od modelu Classic, to chyba należałoby go uznać za następcę podstawowej wersji czytnika w ofercie Amazonu.

1-amazon-kindle

Nowy Amazon Kindle, tak samo jak wszyscy poprzednicy, jest wyposażony w 6-calowy ekran Pearl e-ink o zagęszczeniu pikseli na poziomie 167 ppi i 16 odcieniach szarości. Co ważne, jest on dotykowy i tym samym nie uświadczymy już przycisków umieszczonych po bokach ekranu. Cała nawigacja będzie opierać się na dotyku.

Oczywiście nie brakuje także WiFi w standardzie 802.11b/g/n oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Kindle ma wymiary 169 x 119 x 10,2 mm i waży 192 gramów. Producent zapewnia, że zastosowana bateria wystarczy na mniej więcej cztery tygodnie działania, przy założeniu, że każdego dnia będziemy czytać przez mniej więcej 30 minut z wyłączonym WiFi. Ładowanie przez port USB w komputerze ma trwać ok. 4 godzin. Co ważne, Kindle nie ma podświetlanego ekranu!

3-amazon-kindle

Kolejnym modelem jest Kindle Voyage, który w ofercie znajduje się jeszcze nad Paperwhite'em, co oznacza, że jest to w tym momencie - przynajmniej w teorii - najlepszy i najdroższy czytnik ebooków od Amazonu. W sprzedaży pojawiły się aż cztery warianty urządzenia:

  • z reklamami i WiFi w cenie 199 dol.,
  • bez reklam i z WiFi w cenie 219 dol.,
  • z reklamami, WiFi i 3G w cenie 269 dol.,
  • bez reklam, z WiFi i 3G w cenie 289 dol.
3-kindle-voyage

Voyage także ma 6-calowy ekran, ale już Carta e-ink, który również rozróżnia 16 odcieni szarości, ale jego zagęszczenie pikseli na cal wynosi już 300. Wyświetlacz jest dotykowy, ale producent dał także możliwość zmieniania stron przez specjalny, haptyczny przycisk PagePress umieszczony po bokach obudowy. Dodatkowo jest odświetlany, ale owo podświetlenie nie działa tak, jak w modelu Paperwhite, gdzie sami musieliśmy sobie ustawiać jego natężenie. Kindle Voyage ma czujnik oświetlenia i na tej podstawie sam dopasowuje poziom podświetlenia ekranu, chociaż można ten parametr ustawić ręcznie.

Co ciekawe, Voyage jest nieco mniejszy i lżejszy od modelu Kindle. Jego wymiary to 162 x 115 x 7,6 mm, a waga wynosi 180 gramów w wersji z WiFi oraz 188 gramów w modeli z dodatkowym modułem 3G. Tutaj także mamy 4 GB pamięci oraz WiFi w standardzie 802.11b/g/n. Bateria ma wytrzymywać do sześciu tygodni na jednym ładowaniu, przy założeniu, że będziemy czytać 30 minut dziennie z wyłączonym WiFi i podświetleniem ustawionym na 10. Ładowanie przez USB ma trwać ok. 3 godzin.

2-kindle-voyage

W tym momencie w ofercie Amazonu znajdują się trzy czytniki ebooków – Kindle, Paperwhite oraz Voyage. Szczególnie najwyższy model brzmi niezwykle imponująco, ale jest też dość drogi, przynajmniej jak na urządzenia od Amazonu. Dla mnie wciąż najbardziej opłacalny czytnikiem ebooków, o najlepszym stosunku możliwości do ceny jest Kindle Paperwhite, który ma i podświetlenie i dotykowy ekran, a nawet 3G jeśli zdecydujemy się na taki wariant.

REKLAMA

---

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA