REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Będziecie kupować rumuńskie smartfony? Do Polski właśnie zawitał AllView

Poszukując nowego tabletu lub smartfonu, niezależnie z jakiej półki cenowej, rzadko kiedy możemy narzekać na kiepski wybór. Liczba producentów działających na naszym rynku, od tych największych zagranicznych, po najmniejszych lokalnych, jest wręcz ogromna. Mimo to do walki o nasze portfele postanowił włączyć się kolejny gracz - AllView, który od dziś zaczyna dystrybucję trzech serii swoich urządzeń.

25.09.2014
11:17
Będziecie kupować rumuńskie smartfony? Do Polski właśnie zawitał AllView
REKLAMA
REKLAMA

Do końca września do sprzedaży ma trafić łącznie aż 18 nowych produktów - 9 smartfonów, 8 tabletów i jeden zwykły telefon komórkowy, wszystkie należące do serii Viper, Soul oraz Impera.

W przypadku pierwszej z tych serii mamy do czynienia z urządzeniami z czterordzeniowymi procesorami, pamięcią RAM do 2 GB, wyświetlaczami IPS z Gorilla Glass/Dragontrail Glass oraz dwoma złączami SIM. W serii Soul mają natomiast znaleźć się modele również o wysokiej wydajności, ale stawiające przy tym na efektowny wygląd i niezwykle cienkie obudowy. Model X2, który znajduje się w naszej redakcji, wydaje się idealnie pasować do tego opisu.

Viper S 4G

Obydwie powyższe linie urządzeń pracują pod kontrolą Androida. Trzecia seria, Impera, stawia już jednak na inny system operacyjny - Windows Phone oraz Windows Phone 8.1. Możemy więc spodziewać się zarówno smartfonów, jak i tabletów z darmowym pakietem Office 365 oraz wysoką rozdzielczością ekranu - nawet do 2048 x 1536. Telefony z WP celują raczej w niższą i średnią półkę - najdroższa Impera S kosztuje 699 zł.

W listopadzie do oferty dołączą dwa kolejne produkty - P7 Xtreme, smartfon z obracaną kamerą (cena - 1049 zł) oraz Viper S 4G z czterordzeniowym Snapdragonem, 2 GB RAM oraz wyświetlaczem IPS o rozdzielczości HD.

Aktualnie oficjalny sklep internetowy AllView w Polsce oferuje telefony w cenach od 309 zł (Impera m z Windows Phone, dual SIM, ekranem 4" IPS), po 1599 zł (X1 Extreme, Snapdragon 800, 3 GB RAM, 32 GB flash, 5,5" Full HD). Testowany przez nas aktualnie X2 Soul kosztuje 1239 zł, co wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną.

Tablety z Windows 8.1 kosztują natomiast od 599 zł (Imperia i8) do 999 zł (Impera i10G).

REKLAMA
allview 1

Ewentualny sukces będzie zależał oczywiście od tego, jak klienci przyjmą wyznaczone przez AllView ceny oraz od promocji poszczególnych tabletów i smartfonów. W przypadku sprzętów z Androidem nie możemy bowiem narzekać na brak wyboru, natomiast Windows Phone w Polsce bez wątpienia należy do urządzeń z serii Lumia i bardzo trudno będzie to zmienić. Mając jednak w rękach X2 Soul, można ryzykować stwierdzenie, że z tego wszystkiego może wyjść coś naprawdę ciekawego.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA