REKLAMA

Użytkownicy Windows Phone 7, czas pożegnać się ze Skype'em. Dlaczego? Bo tak...

Macie telefon z Windows Phone 7 i korzystacie ze Skype’a? Jeśli tak, nacieszcie się nim, bo taki stan rzeczy nie potrwa długo. Microsoft zdecydował o porzuceniu tej wersji swojego komunikatora i tym samym odcięciu od niego 10 mln użytkowników.

08.08.2014 07.30
Użytkownicy Windows Phone 7, czas pożegnać się ze Skype’em. Dlaczego? Bo tak…
REKLAMA
REKLAMA

Jest to istotna informacja, gdyż Windows Phone 7 nie jest trupem, który nie jest przez nikogo używany. To system, który ma 4 lata, ale zaledwie 1,5 roku temu doczekał się ostatniej, dużej aktualizacji. Ba, ogromna część użytkowników zdecydowała się na kupno urządzeń z Windows Phone 7 przy okazji premiery nowszej wersji systemu. Nokia Lumia 800 była wówczas oddawana niemal za bezcen i była doskonałą alternatywą dla mniej zaawansowanych użytkowników. To wszystko przekłada się na popularność systemu. Aż 17,7 proc. osób korzystających z mobilnej wersji okienek ma smartfon wyposażony w ich starszą wersję.

REKLAMA
adduplex-windows-phone-statistics-report-july-2014-5-638

Byłbym w stanie zrozumieć decyzję o braku rozwijania Skype w tej wersji, ale blokowanie dostępu do niej wszystkim użytkownikom to po prostu najzwyklejsze na świecie chamstwo. I uwierzcie mi, chciałbym tu użyć ostrzejszych słów, ale nie pozwala mi na to przyzwoitość. Jeśli Microsoft chce w ten sposób namówić ludzi do szybszej przesiadki na Windows Phone 8, robi to bardzo, wyjątkowo wręcz źle. Gdyby ten problem dotknął mnie, dwa razy zastanowiłbym się, czy chcę korzystać z usług i produktów tej firmy. Firma z Redmond niestety nie zdaje sobie z tego sprawy i pewnie dlatego podjęła tak głupią decyzję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA