Sprzęt  / News

Użytkownicy Windows Phone 7, czas pożegnać się ze Skype'em. Dlaczego? Bo tak...

225 interakcji
dołącz do dyskusji

Macie telefon z Windows Phone 7 i korzystacie ze Skype’a? Jeśli tak, nacieszcie się nim, bo taki stan rzeczy nie potrwa długo. Microsoft zdecydował o porzuceniu tej wersji swojego komunikatora i tym samym odcięciu od niego 10 mln użytkowników.

Jest to istotna informacja, gdyż Windows Phone 7 nie jest trupem, który nie jest przez nikogo używany. To system, który ma 4 lata, ale zaledwie 1,5 roku temu doczekał się ostatniej, dużej aktualizacji. Ba, ogromna część użytkowników zdecydowała się na kupno urządzeń z Windows Phone 7 przy okazji premiery nowszej wersji systemu. Nokia Lumia 800 była wówczas oddawana niemal za bezcen i była doskonałą alternatywą dla mniej zaawansowanych użytkowników. To wszystko przekłada się na popularność systemu. Aż 17,7 proc. osób korzystających z mobilnej wersji okienek ma smartfon wyposażony w ich starszą wersję.

adduplex-windows-phone-statistics-report-july-2014-5-638

Byłbym w stanie zrozumieć decyzję o braku rozwijania Skype w tej wersji, ale blokowanie dostępu do niej wszystkim użytkownikom to po prostu najzwyklejsze na świecie chamstwo. I uwierzcie mi, chciałbym tu użyć ostrzejszych słów, ale nie pozwala mi na to przyzwoitość. Jeśli Microsoft chce w ten sposób namówić ludzi do szybszej przesiadki na Windows Phone 8, robi to bardzo, wyjątkowo wręcz źle. Gdyby ten problem dotknął mnie, dwa razy zastanowiłbym się, czy chcę korzystać z usług i produktów tej firmy. Firma z Redmond niestety nie zdaje sobie z tego sprawy i pewnie dlatego podjęła tak głupią decyzję.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst