1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

To właśnie tu Apple zaprezentuje nowe iPhone'y - strona internetowa Flint Center wygląda... specyficznie

Już 9 września Apple zaprezentuje nowe iPhone'y. Wydarzenie to odbędzie się w Flint Center w Cupertino. W miejscu, w którym Steve Jobs ostatni raz miał konferencje w 1999 roku. Z tamtych czasów pochodzi też strona internetowa tego miejsca. Flint Center to jednak niezwykle ważne miejsce dla Apple.

To właśnie tu Apple zaprezentuje nowe iPhone’y – strona internetowa Flint Center wygląda… specyficznie

Flint Center zlokalizowane jest w Cupertino, miejscowości w której swoją siedzibę ma Apple. Jest to budynek należący do miejscowego De Anza College.

Co ciekawe Apple na okazję swojego wydarzenia stworzyło specjalną strukturę wokół budynku, dzięki czemu w środku będzie mogło pomieścić się naprawdę spore grono dziennikarzy i pracowników. Już w normalnych warunkach Flint Center jest w stanie pomieścić ponad 2400 osób. Dla porównania, Yerba Buena Center w San Francisco, gdzie odbywa się zwykle konferencja otwierająca WWDC, mieści zaledwie 757 osób.

apple 2

[gallery link="file" ids="236650,236647,236645"]

Flint Center może wydawać się dla nas nowym miejscem i takim jest jeśli chodzi o premiery iPhone'ów. Pierwszego iPhone'a Apple pokazało 9 stycznia 2007 roku w Moscone West podczas konferencji Macworld w San Franciso. iPhone 3G, 3GS oraz 4 również tam zostały zaprezentowane. a w Yerba Buena Center  iPhone 5, 12 września 2012 roku. Natomiast iPhone 4S i 5S swoje premiery miały na kampusie Apple odpowiednio 4 października 2011 roku i 10 września 2013 roku.

Teatr Collegu z Cupertino był jednak świadkiem innych ważnych premier Apple. To właśnie tam w 1984 roku Steve Jobs zaprezentował pierwszego Macintosha, tam też odbyła się premiera iMaka (Bondi Blue) w 1998 roku, tuż po powrocie Jobsa do Apple. Jednak ostatnim wydarzeniem, które firma zorganizowała w Flint Center było wprowadzenie iMac SE w październiku 1999 roku. Mamy, więc powrót Apple po 15 latach.

Wspomnień "internetu wdzwanianego" czar

Jako ciekawostkę należy traktować stronę internetową Flint Center. Ta, choć uaktualniana na bieżąco, funkcjonuje w niezmienionym wyglądzie od 1997 roku i jest zoptymalizowana pod przeglądarkę Netscape 2.0. Oprócz ikonek rodem z Painta ma też licznik odwiedzin tak charakterystyczny dla małych stron z tamtejszego okresu.

Flint Center Apple strona

Zapowiada się niezwykła konferencja Apple

Premiera iPhone'ów 6 (właściwie 8. generacji) zapowiada się jako nietuzinkowe wydarzenie. Apple organizuje je w miejscu, w którym nie odbyła się żadna premiera od 1999 roku. Cały budynek został specjalnie rozbudowany i przygotowany na to wydarzenie, w środku zmieści się ponadprzeciętna liczba gości. W dodatku zaproszenie otrzymał także serwis Gizmodo, na który Apple był obrażony od czasu wycieków zdjęć iPhone'a 4 wiosną 2010 roku.

---

*Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Shutterstock
**Zdjęcia Flint Center w czasie przygotowań do konferencji Apple pochodzą z serwisu The Loop