REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To już pewne, Moto 360 nie da Samsungowi i LG żadnych szans

Wyciekła cena najbardziej oczekiwanego zegarka opartego o system Android Wear. Moto 360 nie tylko wygląda najlepiej w stosunku do konkurencji, ale też jeśli ceny z BestBuy okażą się zgodne z prawdą, nie będzie dużo droższa od urządzeń Samsunga i LG.

18.08.2014
15:23
To już pewne, Moto 360 nie da Samsungowi i LG żadnych szans
REKLAMA

Moto 360 od początku wzbudza wiele emocji. Ten smartwatch zyskał sobie miano najpiękniejszego zegarka w tej kategorii, przede wszystkim ze względu na okrągłą kopertę. Pierwotne filmy i zdjęcia pokazywały wspaniały wyświetlacz i naprawdę smukły zegarek, który zdecydowanie wyróżniał się na tle Pebble, czy Galaxy Gear.

REKLAMA

Zdjęcia prototypów i kolejne materiały już tak nie zachwycały. Okazało się, że zegarek będzie dość pokaźnych rozmiarów, a wyświetlacz nie będzie w pełni okrągły i na dole będzie umiejscowiony czarny pasek, który psuje całe wrażenia estetyczne.

moto 360

Wersję finalną zegarka oraz wszystkie szczegóły oficjalnie powinniśmy poznać 4 września. Ten dzień wybrała Motorola na swój pokaz w Chicago, gdzie wraz z premierą Moto 360 zobaczymy także najnowsze smartfony tej firmy. Jednak sieć sklepów BestBuy pośpieszyła się i już teraz na swojej stronie umieściła Moto 360. Błąd już został naprawiony, ale świat zdążył poznać najprawdopodobniej wszystkie cenne informacje o zegarku Motoroli.

Moto 360 ma zostać wyposażony w 1,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 320 na 290 pikseli chroniony Gorilla Glass 3. Zegarek ma być wodoszczelny, a także posiadać wbudowany pulsometr i krokomierz. Najbardziej interesująca wydaje się być cena wynosząca 249 dol..

lg g watch

Wcześniejsze informacje mówiły o 450 dol. Dla porównania Samsung Gear Live kosztuje 199 dol. a LG G Watch 229 dol. Jeśli więc rzeczywiście cena Moto 360 się potwierdzi, to konkurencja nie będzie miała czego szukać. Pomimo, że zegarek Motoroli prawdopodobnie nie zachwyci swoim wyglądem tak, jak miał to zrobić pierwotnie, to jednak i tak to, co do tej pory widzieliśmy prezentuje się lepiej od konkurencji.

Cena Moto 360 może być też ważnym odniesieniem do inteligentnych zegarków w przyszłości. 250 dolarów stanie się górną granicą, której nie powinni przekraczać producenci urządzeń opartych o Android Wear. Jest szansa, że zegarki z systemem Google'a zaczną tanieć.

Dobry zegarek zwykle nie jest tani, ale czy smartwatche są dobre?

Ceny inteligentnych zegarków nie są wysokie, jeśli spojrzymy z perspektywy całego rynku zegarków. Poza nielicznymi wyjątkami za 250 dol. trudno jest kupić jakikolwiek wyszukany chronometr. Smartwatche nie powalają jednak stylem, a na chwile obecną również i możliwościami. Dlatego bardziej trzeba je traktować jako kosztowne akcesorium do smartfona, niż alternatywę dla porządnego zegarka.

REKLAMA
moto3

Moto 360 nie jest konkurencją dla Omegi, IWC, Rolexa i wielu innych marek specjalizujących się w zegarkach. Przy tej cenie staje się jednak groźnym rywalem dla dla LG i Samsunga. O ile ich produkty będzie można w ogóle traktować jako jakąkolwiek konkurencję dla zegarka Motoroli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA