REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Mobilny Internet Explorer 11 w końcu zacznie działać... jak Safari

Mobilna przeglądarka w Windows Phone w końcu zacznie... działać.

01.08.2014
10:04
Mobilny Internet Explorer 11 w końcu zacznie działać… jak Safari
REKLAMA
REKLAMA

Od ponad dwóch tygodni korzystam tylko z Windows Phone 8.1 na Nokii Lumii 930, i po tym jak zrobił on na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie, zbieram się do napisania zestawienia największych wad, które mi dokuczają. Okazuje się, że jedną z nich będę mógł niebawem wykreślić.

Jestem stereotypowym hejterem przeglądarki Internet Explorer. Alergii do tego tworu dorobiłem się w czasach, gdy bawiłem się w tworzenie stron internetowych. Z (pół)produktem Microsoftu zawsze miałem jakieś problemy i… tak mi zostało.

Dlatego też nieomal dostałem zawału, gdy uświadomiłem sobie, że na Windows Phone nie ma żadnej sensownej alternatywnej przeglądarki i będę musiał korzystać z IE 11.

Co ciekawe, przeglądarka ta zbiera bardzo wysokie noty u użytkowników. Co rusz natrafiam na opinie w sieci, że IE 11 to najlepsza mobilna przeglądarka. Szkoda, że jak zwykle mam z nią jakieś problemy. Może to dlatego, że korzystając do niedawna z HTC One i androidowych przeglądarek oraz dorywczo z iPada mini, wiem jak powinna działać dobra przeglądarka mobilna.

Internet Explorer 11 ma problemy z rozpoznawaniem stron mobilnych i ich renderowaniem. Zaś po przełączeniu do “widoku komputerowego” nie działają niektóre funkcje na stronach, które bez najmniejszych problemów obsługuję z Chrome lub Opery na Androidzie.

WP Central poinformował, że IE 11 w nowej wersji systemu Windows Phone, która oznaczona została dopiskiem “Update 1”, będzie radził sobie znacznie lepiej.

Stanie się tak za sprawą zmiany sposobu renderowania stron. Wraz z nową aktualizacją Windows Phone zacznie otwierać strony jak… iPhone.

Wiele mobilnych stron jest tworzonych właśnie z myślą o smartfonach Apple. WP 8.1 Update 1 zacznie odczytywać witryny, tak aby stosować się m.in. do iphone’owych wytycznych. Wykorzystanie tej sztuczki pozwoli użytkownikom Windows Phone 8.1 Update 1 na poprawne wyświetlanie zdecydowanej większości stron mobilnych.

Microsoft nie ukrywa przy tym, że obecnie IE 11 działa tragicznie. Zresztą, wystarczy rzut oka na poniższe grafiki, które pochodzą z bloga twórców IE.

REKLAMA

Jak to mówią... lepiej późno niż wcale.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA