REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Aktualizacja: HTC 8S nie otrzyma aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 1, a tłumaczenie firmy jest bardzo wątpliwe

Do tej pory wydawało mi się, że każdy telefon wyposażony w system Windows Phone 8 będzie otrzymywał stałe aktualizacje. Niestety bardzo się pomyliłem, gdyż HTC powróciło do swojej dawnej polityki. Okazało się, że HTC 8S nie otrzyma aktualizacji do Windows Phone 8.1 Update 1.

06.08.2014
11:57
Aktualizacja: HTC 8S nie otrzyma aktualizacji Windows Phone 8.1 Update 1, a tłumaczenie firmy jest bardzo wątpliwe
REKLAMA
REKLAMA

Co prawda pisałem o tej poprawce i nie jest ona specjalnie duża, jednak w praktyce oznacza to, że HTC 8S nie otrzyma też żadnych dalszych aktualizacji. Z oświadczenia HTC dowiedzieliśmy się jedynie, że telefon ten nie spełnia wymogów sprzętowych i w związku z tym nie otrzyma aktualizacji do Windows Phone 8.1 Update 1. Przypominam też, że wczoraj Microsoft zastopował aktualizacje dla wszystkich telefonów HTC, a dziś azjatycka firma oświadczyła, że aktualizację oprogramowania dostanie jedynie wyższy model 8X.

Co prawda nikt nie podał przyczyny niezgodności sprzętowej HTC 8S, ale podejrzewam, że chodzi tu o zbyt małą ilość pamięci flash. Podejrzewam tak, gdyż problemy z aktualizacjami ma też używany przeze mnie model Huawei W1. Co prawda możliwe jest zainstalowanie na nim Windows Phone 8.1, ale należy robić to w sposób nieoficjalny i nieco chałupniczy.

HTC 8S i Huawei W1 łączy to, że mają zaledwie 4 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Dla porównania, wszystkie Nokia Lumia mają jej co najmniej dwa razy więcej i nie mają problemów z aktualizacją. Nie wyobrażam sobie innych problemów technicznych, ponieważ sprzęt ten jest certyfikowany przez Microsoft. Możliwe jednak jest też, że całe tłumacznie HTC to zwykły pic na wodę, który ma zachęcić użytkowników do kupna nowych smartfonów z systemem Windows Phone. Te z kolei powinny się niebawem pojawić na rynku. Byłoby to podobne do poprzednich działań HTC na rynku urządzeń z Androidem.

Windows-Phone-8S-by-HTC

W każdym razie podejście nie tylko HTC, ale też Microsoftu jest karygodne. Od premiery Windows Phone 8 mówiono, że każdy telefon będzie miał naprawdę długie wsparcie, a teraz okazuje się, że był to pic na wodę i zwykłe kłamstwo. Ta zła wiadomość przyniosła też nam pewną lekcję: jeśli kupujesz telefon z Windows Phone, stawiaj na urządzenia Nokii, należącej teraz do Microsoftu. Firma z Redmond nie zechce zniszczyć swojego produktu, zaś włodarze HTC tak się do tego przyzwyczaili, że jeden model w tę lub drugą stronę nie robi dla nich różnicy.

REKLAMA

AKTUALIZACJA [17:00]

Microsoft podał do opinii publicznej, że nie dostarcza najnowszej wersji systemu Windows Phone do urządzeń z niekompatybilnymi sterownikami, ale zrobi to od razu, gdy te zostaną zaktualizowane. Oznacza to, że jeśli HTC nie zaktualizuje modelu 8S, będzie to jego decyzja, absolutnie niezależna od poczynań Microsoftu. W dodatku doskonale pasująca do dotychczasowego zachowania HTC na rynku smartfonów z Androidem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA