1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

To już pewne, Polacy stworzyli jedną z najlepszych aplikacji na smart zegarki na świecie

Samsung był pierwszym dużym producentem elektroniki użytkowej, który na poważnie wkroczył do świata urządzeń ubieralnych. Koreańczycy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że do królowania w tym segmencie nie wystarczy palma pierwszeństwa, a potrzebne będzie portfolio dobrych aplikacji. Dlatego też przygotowano konkurs Developer Challenge, w którym wyjątkowo dobrze radzą sobie Polacy.

To już pewne, Polacy stworzyli jedną z najlepszych aplikacji na smart zegarki na świecie

Listonic to mobilna aplikacja zakupowa, która pozwala na tworzenie listy przedmiotów, których nam brakuje. Gdy już jesteśmy na zakupach, sięgamy po smartfona i pędząc sklepowymi alejkami odhaczamy kolejne pozycje. Listę zakupów możemy synchronizować z rodziną, współlokatorami lub kolegami z pracy. Dzięki temu bliskie osoby w łatwy sposób dadzą nam znać, że czegoś zabrakło i powinniśmy to kupić przy najbliższej okazji. Projekt jest w 100% polski i rozwija go ekipa fajnych ludzi z Łodzi - więcej o nich znajdziecie tutaj.

Twórcy Listonika mają jeszcze jeden powód do dumy.

Przygotowali aplikację na smart zegarki Samsunga, która nie dubluje funkcjonalności ich smartfonowego programu, a pozwala na coś zupełnie innego. Grocery shopping tips, bo o niej mowa, zamienia zegarki Samsung Gear w zakupowych asystentów, którzy służą sprytnymi poradami na temat kupowania, przechowywania i przygotowywania produktów spożywczych. Aplikacja już teraz dysponuje bazą z setkami porad, a nowe wskazówki są stale uzupełniane.

Samsung wysoko ocenił aplikację zgłoszoną przez Polaków do konkursu Developer Challange, w którym uczestnicy walczą o nagrody za ponad 1 mln dol.

Grocery shopping tips znalazła się w gronie najlepszych aplikacji przygotowanych z myślą o urządzeniach ubieranych.

Teraz przed ekipą z Łodzi drugi etap konkursu. Listonic będzie chciał zintegrować swoją listę zakupów z zegarkiem tak, aby było możliwe obsługiwanie jej z poziomu Samsunga Gear. Razem z Listonikiem w finale tej edycji konkursu Samsunga znalazło 30 polskich aplikacji. Wszystkie wyróżnione pozycje znajdziecie tutaj.

Trzymam kciuki za naszych i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli napisać na Spider’s Web o kolejnych sukcesach programistów znad Wisły.