REKLAMA

To już pewne, Polacy stworzyli jedną z najlepszych aplikacji na smart zegarki na świecie

Samsung był pierwszym dużym producentem elektroniki użytkowej, który na poważnie wkroczył do świata urządzeń ubieralnych. Koreańczycy zdają sobie doskonale sprawę z tego, że do królowania w tym segmencie nie wystarczy palma pierwszeństwa, a potrzebne będzie portfolio dobrych aplikacji. Dlatego też przygotowano konkurs Developer Challenge, w którym wyjątkowo dobrze radzą sobie Polacy.

22.08.2014 17.27
To już pewne, Polacy stworzyli jedną z najlepszych aplikacji na smart zegarki na świecie
REKLAMA
REKLAMA

Listonic to mobilna aplikacja zakupowa, która pozwala na tworzenie listy przedmiotów, których nam brakuje. Gdy już jesteśmy na zakupach, sięgamy po smartfona i pędząc sklepowymi alejkami odhaczamy kolejne pozycje. Listę zakupów możemy synchronizować z rodziną, współlokatorami lub kolegami z pracy. Dzięki temu bliskie osoby w łatwy sposób dadzą nam znać, że czegoś zabrakło i powinniśmy to kupić przy najbliższej okazji. Projekt jest w 100% polski i rozwija go ekipa fajnych ludzi z Łodzi - więcej o nich znajdziecie tutaj.

Twórcy Listonika mają jeszcze jeden powód do dumy.

Przygotowali aplikację na smart zegarki Samsunga, która nie dubluje funkcjonalności ich smartfonowego programu, a pozwala na coś zupełnie innego. Grocery shopping tips, bo o niej mowa, zamienia zegarki Samsung Gear w zakupowych asystentów, którzy służą sprytnymi poradami na temat kupowania, przechowywania i przygotowywania produktów spożywczych. Aplikacja już teraz dysponuje bazą z setkami porad, a nowe wskazówki są stale uzupełniane.

Samsung wysoko ocenił aplikację zgłoszoną przez Polaków do konkursu Developer Challange, w którym uczestnicy walczą o nagrody za ponad 1 mln dol.

Grocery shopping tips znalazła się w gronie najlepszych aplikacji przygotowanych z myślą o urządzeniach ubieranych.

REKLAMA

Teraz przed ekipą z Łodzi drugi etap konkursu. Listonic będzie chciał zintegrować swoją listę zakupów z zegarkiem tak, aby było możliwe obsługiwanie jej z poziomu Samsunga Gear. Razem z Listonikiem w finale tej edycji konkursu Samsunga znalazło 30 polskich aplikacji. Wszystkie wyróżnione pozycje znajdziecie tutaj.

Trzymam kciuki za naszych i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli napisać na Spider’s Web o kolejnych sukcesach programistów znad Wisły.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA