REKLAMA

Jeśli asystent głosowy ma być inteligentny, to po drugiej stronie musi być żywy człowiek. Tak właśnie działa OOLOO

02.08.2014 16.32
Jeśli asystent głosowy ma być inteligentny, to po drugiej stronie musi być żywy człowiek. Tak właśnie działa OOLOO
REKLAMA

Jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się nad przyszłością asystentów głosowych w smartfonach. Nikt nie brał pod uwagę, że za działaniem aplikacji odpowiadających na nasze pytania mogą stać prawdziwi ludzie, a nie skomplikowane algorytmy. Ask OOLOO odpowiada na zadane pytania za pośrednictwem żywych specjalistów, którzy dostępni są 24 godziny na dobę.

REKLAMA

Jak działa OOLOO?

Wystarczy wybrać przycisk mikrofonu umieszczony na środku aplikacji i poczekać trzy sekundy na rozpoczęcie nagrywania. Następnie należy zadać pytanie i wybrać “post”. Później pozostaje poczekać na odpowiedź.

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź? To zależy od złożoności zadanego pytania. Możemy czekać od kilku do kilkunastu minut. Odpowiedzi przygotowywane są w formie pisemnej przez prawdziwych ludzi, którzy dostępni są całą dobę.

Na odpowiedź czekałem… 28 minut.

Pytania należy zadawać w języku angielskim. Spytałem, do kogo obecnie należy Półwysep Krymski. Poniżej znajduje się odpowiedź jaka została mi udzielona. Odpowiedź można ocenić wybierając jedną z trzech opcjil: “Awesome”, “Good”, “Meh”. Możliwe jest uzyskanie wielu odpowiedzi na to samo pytanie od różnych specjalistów. Z ciekawości spytałem, który smartfon jest najlepszy na rynku.

Jak widać, odpowiedzi są bardziej ludzkie i czuć różnicę w stosunku do odpowiedzi przygotowanych przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo, możemy liczyć na subiektywne opinie, a w przypadku większej liczby odpowiedzi na to samo pytanie, wywiązuje się dyskusja.

Google Now, Cortana i Siri pozostają niezagrożone

Głównie ze względu na szybkość uzyskanej odpowiedzi. Teraz, kiedy aplikacja nie zdobyła jeszcze dużej popularności, na odpowiedź należy czekać nawet do pół godziny. Trudno sobie wyobrazić, jak długo trzeba będzie czekać, gdy zwiększy się liczba użytkowników ask OOLOO.

Aplikacja dostępna jest w Google Play oraz iTunes.

REKLAMA

Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA