REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple wie jak zakończyć nasze męki ze złączem USB

Próbujesz włożyć kabel USB do gniazda i okazuje się, że musisz obrócić wtyczkę i podłączyć odwrotnie. Obracasz, ale nadal nie pasuje. Po serii akrobacji kablem, wtyczkę w końcu udaje się prawidłowo podłączyć. Jeżeli taka sytuacja zdarza ci się zbyt często, koniecznie poczekaj na iPhone'a 6.

19.08.2014
10:32
Apple wie jak zakończyć nasze męki ze złączem USB
REKLAMA
REKLAMA

Już teraz użytkownicy produktów Apple nie muszą gimnastykować się z kablem przy podłączaniu go do iPhone’a. Dzięki złączu Lightning bez różnicy jest to, którą stroną wkładana jest wtyczka do urządzenia. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia życie. Dodatkowo, nie ma ryzyka uszkodzenia mechanicznego wtyczki lub gniazda.

Pod koniec lipca Apple złożyło wniosek patentowy dotyczący dwustronnej wtyczki USB. Pomysł powstał w wyniku zaobserwowania uszkodzeń wtyczek i portów USB, a także frustracji użytkowników związanej z nieudaną próbą podłączenia kabla. Jako argument podano również, że oznaczenia standardowych wtyczek USB mające pomóc w prawidłowym podłączeniu kabla nie zostały ujednolicone i nie można sugerować się nimi w trudnych warunkach oświetleniowych.

Patent na dwustronne USB Apple

Ostatnie przecieki potwierdzają, że dwustronne kable USB mogą zostać zaimplementowane w iPhone 6. Zawiadamiał o tym Sonny Dickson na swoim profilu na Twitterze. To ten sam człowiek, który wcześniej zapowiadał wykorzystanie szkła szafirowego w nadchodzącym telefonie Apple. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że dwustronny USB będzie standardowym elementem kabla Lightning już niedługo.

dwustronne USB Apple

Warto również wspomnieć, że Jędrzej Blaut, jako student AGH, stworzył gniazdo USB, dla którego nie jest problemem odwrotne wsadzenie wtyczki. Pomysł został wyróżniony na Międzynarodowej Wystawie Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów w Genewie, o czym pisał Dawid. Niestety do tej pory rozwiązanie to nie zostało wdrożone na szeroką skalę.

REKLAMA

Myślę, że dwustronna wtyczka USB stanie się prawdziwym hitem i wkrótce wszyscy, nie tylko klienci Apple, pozbędą się frustracji związanej z tą wydawałoby się prostą czynnością, jaką jest podłączenie wtyczki do gniazda.

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA