REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To Amazon, nie Google, zapłacił za Twitcha miliard dolarów

Pamiętacie informacje mówiące o tym, że Twitch został kupiony przez Google za miliard dolarów? Wszystko wskazuje na to, że możecie zapomnieć o co namniej polowie tej informacji. Wall Street Journal podał właśnie, że co prawda Twitch został rzeczywiście kupiony za taką kwotę, ale wyłożył ją nie gigant z Mountain View, ale Amazon.

25.08.2014
20:41
To Amazon, nie Google, zapłacił za Twitcha miliard dolarów
REKLAMA
REKLAMA

Informacja ta jest zaskakująca, bo Twitch o wiele lepiej pasuje go ekosystemu Google niż Amazonu. Serwis streamingowy doskonale komponowałby się z innym podobnym narzędziem będącym w ofercie firmy - konkretnie z YouTubem. To Twitch jest utożsamiany z rewolucją streamingową, a 55 mln oglądających go co miesiąc ludzi zdaje się tę tezę potwierdzać. Dodatkowo cały czas rosnący w siłę Twitch potrzebuje doskonałej infrastruktury. A kto może zapewnić ją lepszą niż największa firma internetowa na świecie?

Dlatego póki co Amazon wydaje się gorszym partnerem dla Twitcha niż Google.

REKLAMA

Jednak podejrzewam, że dla dotychczasowych właścicieli Twitcha nie jest to duży problem. Najważniejsze jest, że zauważyli oni, że nie są w stanie samodzielnie rozwijać takiego molocha i pozyskali nie tylko poważnego partnera biznesowego, ale też ogromną sumę pieniędzy. Możliwe jest też, że pod skrzydłami Amazona Twitch stanie się czymś więcej niż serwisem strumieniującym wideo z gier, prawdziwym konkurentem YouTube’a. Warto pamiętać o tym, że Amazon ma już swoje urządzenie telewizyjne - Fire TV. Dodatkowo za pomocą Amazon Game Studios chce tworzyć swoje własne gry, a Twitch jest bardzo ważną częścią konsol nowej generacji oraz konsolo-podobnych sprzętów, takich jak tablet Nvidia Shield.

Twitch może stać się dla Amazonu nie tylko dochodowym biznesem, ale też narzędziem do promocji innych swoich rozwiązań oraz serwisem, który pozwoli przejąć część dochodów Google. Oczywiście jeśli informacja ta jest prawdą. Trzeba pamiętać, że zaledwie kilka tygodni temu wszyscy byliśmy przekonani, że właścicielem Twitcha stanie się zupełnie inna firma.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA