REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Instalowałeś Windows Phone 8.1 w wersji dla deweloperów? Możesz nie dostać oficjalnej aktualizacji

Dziś rano okazało się, za sprawą serwisu WPCentral, że niektórzy użytkownicy systemu Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej mogą mieć problemy z przeprowadzeniem aktualizacji do finalnej wersji tego oprogramowania. By uporać się z tą niedogodnością, należy powrócić do starszej wersji mobilnego Windowsa.

17.07.2014
11:48
Instalowałeś Windows Phone 8.1 w wersji dla deweloperów? Możesz nie dostać oficjalnej aktualizacji
REKLAMA
REKLAMA

Problem ten dotyczy użytkowników, którzy zdecydowali się na zainstalowanie systemu Windows Phone 8.1 Preview for Developers i używali Bitlockera do zabezpieczenia danych znajdujących się na swoim smartfonie. Próba aktualizacji oprogramowania telefonów Nokii do najnowszej wersji (z nakładką Lumia Cyan) powodowała zablokowanie urządzenia. Ponadto wyświetlana była informacja na temat konieczności podłączenia smartfonu do komputera i użycia swojego klucza bezpieczeństwa.

Microsoft zauważył tę sytuację i wydał już swoje stanowisko na jej temat. Firma z Redmond zaleca przeprowadzenie downgrade’u oprogramowania do konsumenckiej wersji Windows Phone 8.0 i zainstalowanie oficjalnej aktualizacji do Windows Phone 8.1. Rozwiązanie to jednak nie jest do końca idealne i nieco dziwi mnie, że Microsoft postanowił zalecić samodzielną instalację ROMa.

Chodzi o to, że oficjalnie zmiana oprogramowania na starsze w Windows Phone’ach nie jest możliwa.

Informowaliśmy o tym już w kwietniu, gdy rozpoczynał się program deweloperski Windows Phone 8.1. Jedynym sposobem na własnoręczne naprawienie telefonu jest użycie narzędzia Nokii, samodzielne wgranie odpowiedniego oprogramowania i ewentualne zaktualizowanie go w sposób oficjalny. By to zrobić, należy:

REKLAMA
  1. Pobrać program Nokia Software Recovery Tool.
  2. Zainstalować go.
  3. Uruchomić go i następnie podłączyć telefon do komputera.
  4. Upewnić się, że telefon jest wykryty. Wówczas na wyświetlaczu telefonu pojawi się logo Nokii, a system nie zostanie uruchomiony.
  5. Zastosować się do instrukcji zawartych w narzędziu, w tym wybrać odpowiedni ROM, poczekać na jego pobranie (jego waga wynosi kilka gigabajtów) oraz instalację.

Jeśli jednak używacie Nokii Lumia z systemem Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej i obsługą BitLockera, a jeszcze nie zaktualizowaliście oprogramowania telefonu do najnowszej wersji, nie musicie się niczym martwić. Wystarczy po prostu poczekać. Microsoft bowiem zdecydował się na zamknięcie kanału aktualizacji dla osób posiadających oprogramowanie w wersji deweloperskiej. Odblokuje go, gdy naprawi opisaną tu usterkę i tym samym umożliwi bezproblemową aktualizację systemu wszystkim zainteresowanym.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA