REKLAMA

Tego jeszcze nie było. Nowe telewizor OLED od LG w cenach jak za LCD

Wiemy już od dawna, że LG szykowało na jesień nowe telewizory OLED. Teraz wiemy już więcej o nadchodzących premierach. Będzie stosunkowo tanio, ale produktów luksusowych w ofercie LG nie zabraknie.

31.07.2014 11.19
Tego jeszcze nie było. Nowe telewizor OLED od LG w cenach jak za LCD
REKLAMA

Już w sierpniu w sklepach powinien pojawić się model 55EC930V - następca obecnie sprzedawanego modelu 55EA9800. W przeciwieństwie do niego nie będzie miał plastikowej i przezroczystej podstawy, a w niej umieszczonych głośników. Nadal będzie to jednak model Full HD. Poprawione zostanie odświeżanie obrazu i jego płynność. Wzrośnie też poziom jasności. Na wyposażeniu znajdzie się też Smart TV działający w oparciu o webOS, który w tym roku LG wprowadził do swoich telewizorów.

REKLAMA

Najważniejsza jest jednak startowa cena tego urządzenia. W przedsprzedaży na Amazonie wynosi ona 4999 dol., czyli nieco ponad 15 tys. zł. Dla przypomnienia, zeszłoroczny model debiutował w cenie 39999 zł. Znając szybkie obniżki cen LG możemy się spodziewać, że do świąt telewizor ten stanieje do około 10 tys. zł i to jeszcze w naszym kraju.

To nie jedyny model od LG, który będzie debiutował w najbliższym czasie. W sprzedaży pojawią się jeszcze ekrany o przekątnych 65 i 77 cali. Oba będą jednak już miały rozdzielczość 4K. Finalnej ceny większego nie znamy, według pierwszych informacji miała ona wynosić około 20 tys. funtów brytyjskich, a mniejszego 6 tys. funtów. Natomiast teraz już wiemy, że w Stanach Zjednoczonych cena modelu 65EC9700 będzie wynosić nie 8999 dolarów, a 6999 dolarów. To cena porównywalna do debitu Samsung 65HU8500, czyli wygiętego LCD LED UHD, a tu mamy do czynienia z telewizorem OLED w ultrawysokiej rozdzielczości o takiej samej przekątnej.

105UC9-6_500
REKLAMA

Na tym jesienna oferta LG się nie kończy. Dla tych, którzy mają pokłady gotówki, Koreańczycy przygotowali model 105UC9 za 117 tys. dol. Ten telewizor nie jest jednak już wykonany w technologii OLED, a LCD LED. Ma 105 cali, wygięty ekran, proporcje 21:9 i rozdzielczość 5K, czyli 5120 na 2160 pikseli. W dodatku w podstawie umieszczono system głośników 7.2 od firmy Harman Kardon. Telewizor ten jest o 3 tys. dol. tańszy od podobnego telewizora Samsunga, który też właśnie pojawił się na rynku.

Dla nas najważniejszą informacją jest fakt, że LG dalej kontynuuje rozwój telewizorów OLED, a nowe telewizory w tej technologii są niewiele droższe od ekranów LCD LED. Można mieć nadzieje, że OLED jeszcze się zadomowi na rynku, a w końcu technologia ta wciąż jest bardzo niepewna, choć od lat okrzykiwana jako święty Graal wśród telewizorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA