REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Wybieramy taniego smartfona z abonamentem i pakietem internetowym

Osoby, które nie chcą lub nie są w stanie wydać jednorazowo na zakup smartfona kwoty powyżej 500 zł są w zasadzie skazane na wykluczenie ze świata internetu mobilnego. W grę wchodzi oczywiście kupno telefonu na raty i korzystanie z usług prepaid, lecz wygodniej będzie dobrać odpowiedni abonament u swojego operatora, dzięki któremu można tanio zakupić telefon i otrzymać w ofercie paczkę internetową. Postanowiłem sprawdzić, u którego operatora wybór takiego zestawu jest najbardziej opłacalny.

03.07.2014
9:00
Tani smartfon w niskim abonamencie z internetem
REKLAMA

W ramach porównania wybrałem trzy telefony, które obecnie można zamówić w Plusie, T-Mobile, Play i Orange. Nasz tani smartfon to:

REKLAMA

- Sony Xperia E1,

- Nokia Lumia 625,

- Samsung Galaxy Core Plus.

porównanie telefonów

Zanim przejdę do bezpośredniego porównania cenowego chciałbym zaznaczyć, że przy wyborze taniego smartfonu warto zwrócić uwagę także na modele takie jak: LG Swift L5 II, Nokia Lumia 630, HTC Desire 310 i Motorola Moto G. Telefony te nie zostały uwzględnione w niniejszym zestawieniu z uwagi na to, że nie każdy z operatorów ma je w swojej ofercie.

Na początek przyjrzyjmy się ofercie

Każdy z operatorów biorących udział w porównaniu oferuje względnie tanie abonamenty z telefonem i niewielkim pakietem internetowym, który pozwala w miarę swobodnie korzystać z transmisji danych. Prezentowane poniżej oferty dostępne są w przypadku zawierania nowej umowy na nowy numer. Przedłużając umowę, zamieniając kartę na abonament lub przenosząc numer możemy uzyskać dodatkowe rabaty. Warto pamiętać, że cena podanych ofert praktycznie u każdego z operatorów możliwa jest do uzyskania po aktywacji elektronicznej faktury. Należy także pilnować, aby wyłączyć pakiety będące darmowymi przez pierwszy miesiąc, za które później opłaty mogą wynosić nawet około 20 zł miesięcznie.

W Orange wybór padł na Smart Plan Multi

Cena tego abonamentu wynosi 49,98 zł miesięcznie, a w ramach oferty otrzymujemy:

- 200 minut do wszystkich sieci (wymiennych na 200 SMS-ów/MMS-ów),

- nielimitowane połączenia do Orange,

- pakiet internetu 500 MB.

T-Mobile kusi ofertą JUMP!

Cena reklamowanego przez Roberta Lewandowskiego abonamentu dla nowych klientów to 54,99 zł miesięcznie, a w ofercie dostaniemy:

- nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci komórkowych w Polsce,

- pakiet internetu 250 MB.

Play proponuje Formułę Specjalną

Oferta ta kosztuje miesięcznie 50,99 zł, a “w środku” znajdziemy:

- 200 minut do wszystkich sieci (wymienne na 300 SMS-ów),

- nielimitowane połączenia do sieci Play,

- pakiet internetu 500 MB.

W sieci Plus warto zwrócić uwagę na Taryfy LTE- minuty wymienne na gigabajty

W ramach miesięcznej opłaty w wysokości 54,98 zł otrzymujemy:

- nielimitowane połączenia w sieci Plus,

- pakiet minut wymiennych na MB i SMS-y (200 minut wymienne na 1 GB).

Z racji tego, że ceny podanych abonamentów są zbliżone, wybrałbym JUMP!, ponieważ jako jedyna taryfa oferuje nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Jak wyglądają ceny Xperii E1, Lumii 625 i Galaxy Core Plus w opisanych ofertach? Wyniki prezentuje poniższa tabela:

tabela  cen telefonów

Jak widać, ceny telefonów w sieci Plus są kompletnie oderwane od rzeczywistości, a oferta również pozostawia wiele do życzenia. W przypadku pozostałych operatorów pozytywnie wyróżnia się cena Lumii 625 w T-Mobile, co wynika z aktualnej promocji dostępnej w sklepie internetowym. Gdybym dziś chciał zdecydować się na podpisanie nowej umowy, wybrałbym T-Mobile z Lumią. Warto więc przyglądać się zmianom w cennikach oferowanych urządzeń, gdyż czasami możemy natrafić na prawdziwe okazje. Jednak te promocje potrafią być krótkotrwałe z powodu niewielkich ilości sprzętu dostępnych w magazynie operatora.

Powyższe  telefony na wolnym rynku kosztują od 500 zł wzwyż, warto więc zakupić smartfon u swojego operatora i otrzymać przy tym korzystą ofertę umożlwiającą swobodne korzystanie z internetu. Gdy chcemy mieć telefon z wyższej półki, lepiej jest podpisać umowę “tylko sim” i nabyć telefon np. na raty, ale w przypadku tańszych telefonów wizyta w salonie operatora może okazać się lepszym wyborem.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA