REKLAMA

Lubimy płacić telefonem. Wyniki SkyCash tylko to potwierdzają

Jeszcze jakiś czas temu płacenie telefonem za bilet czy parking było czymś, z czego korzystali jedynie fani nowych gadżetów. Obecnie, gdy smartfona posiada już spora część osób w naszym kraju, takie rozwiązania zdają się zdobywać coraz większą popularność. Najlepszym dowodem jest SkyCash, który pobił właśnie kolejny rekord.

17.07.2014 11.18
Lubimy płacić telefonem. Wyniki SkyCash tylko to potwierdzają
REKLAMA

Mobilna aplikacja w wydaniu dla Androida, najpopularniejszego obecnie w naszym kraju mobilnego systemu operacyjnego, została pobrana już ponad pół miliona razy. I choć producent nie informuje, jak często klienci korzystają z niej po instalacji na telefonie, w komunikacie prasowym pada hasło "regularnie".

REKLAMA

Można mieć więc nadzieję na to, że nie są to jedynie "puste" pobrania. Nie wiadomo też jak często pobierane są wersje dla innych obsługiwanych platform - Windows Phone, BlackBerry cz iOS, w związku z czym trudno określić łączną popularność SC w Polsce.

skycash

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że nawet licząc wyłącznie wyniki uzyskane w Google Play, SkyCash jest jedną z najpopularniejszych w Polsce aplikacji mobilnych, a pół miliona pobrań jest rezultatem imponującym i godnym pochwały.

W swojej kategorii w sklepie (finanse) nieprzerwanie zajmuje miejsce w ścisłej czołówce, wyprzedzając z łatwością nawet sporą część dedykowanych aplikacji bankowych czy płatniczych.

REKLAMA

Oczywiście od początku swojego istnienia w 2010 roku aplikacja i cała platforma zmieniały się wielokrotnie. Tylko w ostatnich miesiącach jej twórcy ogłosili m.in. nawiązanie współpracy z PKN Orlen, odświeżyli program, dodając m.in. wsparcie dla biletów offline i wprowadzili obsługę technologii NFC.

I choć wynik ten bardzo cieszy, przed ogłoszeniem, że w Polsce płatności tego typu stają się powoli standardem, warto zadać sobie pytanie - jak wiele znamy osób, które korzystają ze SkyCasha lub podobnej aplikacji na co dzień?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA