REKLAMA

Jest ciepło, będzie cieplej, ale... polska infrastruktura elektroenergetyczna powinna to wytrzymać

Można pomyśleć, że okres wakacyjno-urlopowy, to czas, gdy brak uczniów w szkołach i części kadry w firmach będzie przekładał się na mniejsze zużycie prądu przez Polaków. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej a lipiec 2014 wręcz rekordowy.

30.07.2014 18.55
Jest ciepło, będzie cieplej, ale… polska infrastruktura elektroenergetyczna powinna to wytrzymać
REKLAMA
REKLAMA

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA co kilka dni informują o kolejnych rekordach. Polacy zyżywają coraz więcej energii elektrycznej i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie sytuacja miała ulec zmianie.

Dzisiaj padł kolejny rekord. Polskie Sieci Elektroenergetyczne poinformowały, że zapotrzebowanie na moc elektryczną w dniu dzisiejszym wyniosło 21 811 MW.

Tym samym, pobity został wczorajszy rekord - 21 736 MW. Poprzedni rekord był również z lipca. Ósmego dnia bieżącego miesiąca zapotrzebowanie na energię elektryczną sięgnęło 21 733 MW.

klimatyzacja klimatyzator

Lipcowe rekordy należy przypisywać utrzymującym się bardzo wysokim temperaturom. Fala upałów, którą odczuwają mieszkańcy praktycznie całej Polski wpływa na zwiększone wykorzystywanie urządzeń chłodzących oraz klimatyzatorów. Rzut oka na długoterminowe prognozy pogody pozwala domniemywać, że lepiej nie będzie. Nadal upały będą dawały się nam we znaki, a my będziemy z nimi walczyć za pomocą klimatyzatorów i lodówek z napojami.

Co jednak najważniejsze, Polskie Sieci Elektroenergetyczne zapewniają, że nawet te rekordowe zapotrzebowania na moc elektryczną i co za tym idzie duże obciążenie całej infrastruktury nie wywołują żadnych zakłóceń w pracy Krajowego Systemu Elektroenergrtycznego.

W zaistniałych okolicznościach nie pozostaje mi nic innego, jak odesłać was do tekstu Dawida pt.: “Kupujemy klimatyzator. Na co zwracać szczególną uwagę?”.

REKLAMA

Chłodu życzę.

Grafiki pochodzą z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA