REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Chcesz wiedzieć, jak robi się projekty z Coca-Colą? Oktawave już to wie

Coca-Cola to bez wątpienia jedna z największych marek na świecie. Twórcy jednego z najpopularniejszych napojów świata (ustępującemu chyba tylko piwie i wodzie) to wielka firma międzynarodowa, z którą wiele osób i przedsiębiorstw chciałoby współpracować. Jest jednak taka polska firma, której się to udało. Pomimo tego, że na co dzień bujają w obłokach, to odnieśli ogromny sukces. 

15.07.2014
18:41
Chcesz wiedzieć, jak robi się projekty z Coca-Colą? Oktawave już to wie
REKLAMA
REKLAMA

Tym sukcesem bez wątpienia jest ostatnia akcja marketingowa Coca-Coli i LIDL-a. Co ma ona wspólnego z polską firmą? Okazuje się, że całkiem sporo. Po pierwsze, cała kampania z okazji dopiero zakończonych Mistrzostw Świata w Brazylii, która była realizowana na terenie ośmiu europejskich krajów (Austria, Chorwacja, Cypr, Grecja, Republika Irlandii, Irlandia Północna, Słowenia i Szwajcaria) została przygotowana przez agencję K2.

Po drugie, co już bezpośrednio wiąże się z technologiami, o których przecież przede wszystkim piszemy na Spider’s Web, cała platforma przygotowana w celach kampanii została oparta na polskie chmurze Oktawave. To właśnie polska firma przygotowała platformę, która zapewniła odpowiednią wydajność i stabilność.

Jednym z elementów promocji był system rejestracji paragonów sklepowych po zakupie chyba najpopularniejszego napoju na świecie po dwóch wcześniej wymienionych.

Oktawave chmura

Przed Oktawave postawiono jasne zadanie – platforma ma działać stabilnie, szybko, być odporna na duże obciążenia, a przede wszystkim poradzić sobie z nagłymi skokami ruchu na stronie.

- Dla nas było to poważne wyzwanie. Praca dla tak dużego i tak wymagającego klienta zawsze oznacza poprzeczkę zawieszoną na najwyższym poziomie. Zdaliśmy ten sprawdzian i cieszymy się, że Coca-Cola zaufała właśnie nam - komentuje Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Jednak zanim Oktawave zostało wybrane przez Coca-Colę, zostało dokładnie sprawdzone. Na początek przetestowano wydajność i dostępność infrastruktury. Nie bez znaczenia były także poziom zabezpieczeń oraz jakość systemów disaster recovery (odtwarzania awaryjnego), czyli takich, które pełnią przede wszystkim rolę systemów awaryjnych na wypadek awarii podstawowego narzędzia. Generalnie firma musiała spełnić bardzo restrykcyjne wymagania. Nie ma czemu się dziwić, w końcu chodziło o współpracę z kolosem, który musi utrzymywać odpowiedni poziom.

coca-cola

- Największym wyzwaniem tego projektu była organizacja i pogodzenie oczekiwań wszystkich graczy, przepisów prawnych i lokalnych wymagań, co udało się sprawnie zrealizować. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych wyników promocji – komentuje Robert Tajsiak, Area Customer Manager CSE w firmie Coca-Cola Poland Services.

Wybór polskiej firmy jest o tyle zaskakujący, że Coca-Cola zazwyczaj korzysta z własnych centrów danych i rzadko korzysta z rozwiązań podmiotów zewnętrznych.

Tym samym Oktawave może czuć się naprawdę wyróżnione. Nie bez znaczenia pozostał też czas uruchamiania witryny, który w chmurze był po prostu dużo szybszy niż w przypadku infrastruktury na żądanie.

No i nie zapominajmy też, że promocja w ogóle nie była realizowana w Polsce, co też – wzorując się na języku gier RPG – daje co najmniej +100 do sukcesu i dowodzi tego, że polskie firmy są coraz bardziej znane i cenione.

REKLAMA

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA