REKLAMA

LG KizON - inteligentna obroża... tzn. opaska dla dzieci

Urządzenia noszone to dość specyficzny trend. Pojawiły się plotki o zegarku od Apple i nagle wszyscy stwierdzili, że potrzebujemy inteligentnych zegarów. A użyteczność wielu z nich kuleje. Zaś LG właśnie pokazało jeden z najbrzydszych i zapewne najbardziej kontrowersyjnych. Przed wami LG KizON opaska, niańka dla najmłodszych.

09.07.2014 14.09
LG KizON – inteligentna obroża… tzn. opaska dla dzieci
REKLAMA

Telefony komórkowe dają nam poczucie bezpieczeństwa. Rodzice mogą w łatwy sposób skomunikować się z dzieckiem i dowiedzieć się czy wszystko jest w porządku. Jednocześnie często prowadzi to do nadopiekuńczości, a z drugiej strony telefony w rękach dzieci nie zawsze są rozwiązaniem najlepszym. Najmłodsi szybko wpadają w wir elektroniki użytkowej, zaczynają intensywnie grać, a czasem też padają ofiarą przeróżnych mobilnych przestępstw i wyłudzeń.

REKLAMA

Tymczasem LG wprowadza na rynek azjatycki, a wkrótce do Europy, specjalną opaskę o nazwie KizON, która pozwoli dzieciom na nie posiadanie w młodym wieku własnego telefonu komórkowego, a jednocześnie zapewni im możliwość kontaktu z rodzicami. Rodzicom da natomiast sporą możliwość kontroli pociech.

kizon

LG KizON to duże wodoodporne urządzenie naręczne, pozbawione wyświetlacza i wyposażone w WiFi, moduł GSM oraz GPS. Akumulator o pojemności 400 mAh ma zapewnić pracę przez 35 godzin. KizON będzie dostępny w kolorze niebieskim, różowym oraz zielonym z dodatkowymi dziecięcymi rysunkami na obudowie i jak można się domyśleć także licznymi akcesoriami z popularnymi bohaterami, które dzieci będą mogły dokładać do swoich „smart opasek”.

Co potrafi KizON?

Urządzenie działa z dedykowaną aplikacją na Androida 4.1 lub nowszego. Dlatego też sprzęt muszą skonfigurować rodzice na swoim telefonie. Ustawią oni swój numer w opasce, dzięki czemu dziecko w każdej chwili będzie mogło zadzwonić naciskając tylko jeden dostępny na obudowie przycisk. Ponadto sami rodzice będą mogli zadzwonić do dziecka w każdej chwili, a KizON automatycznie odbierze połączenie. Przez co rodzice mogą wręcz podsłuchiwać co dziecko robi w danej chwili. Inną w sumie oczywistą już funkcją jest możliwość lokalizacji dziecka. Co więcej będzie też opcja przypomnienia lokalizacji, czyli urządzenie wskaże dziecku, że w tej chwili powinno znajdować się gdzieś indziej.

KizOn nie jest pierwszym takim projektem nowoczesnej obroży dla dzieci. W stanach zjednoczonych w sprzedaży jest też FiLIP, którego funkcjonalność jest podobna tylko tamten zegarkofon posiada wyświetlacz i jest nieco mniej toporny. Cena promocyjna to 149 dol.

Przezorność, nadopiekuńczość, inwigilacja, czy może zdrowy rozsądek?

Jednoznaczna ocena LG KizON i jego podobnych tworów nie jest możliwa. Wszystko tutaj zależy od potrzeb danej rodziny oraz sposobu wykorzystania. Możliwość szybkiego kontaktu z dziećmi w wieku przedszkolnym, czy wczesnoszkolnym jest w chwili obecnej czymś jak najbardziej naturalnym.

Co prawda ja i kilka wcześniejszych pokoleń nie zginęła bez tego typu narzędzi, ale skoro ma to być sposobem na zapewnienie większego bezpieczeństwa to czemu nie. Ponadto taki KizON to właśnie jedna z lepszych alternatyw, aby nie obdarowywać najmłodszych smartfonem i telefonem, a pozostawać w kontakcie.

REKLAMA

O tym czy kupić KizON swojemu dziecku, czy nie zadecydują już rodzice. Sądzę, że będzie to niszowy produkt, ale na rynku jego obecność jest potrzebna.

Pozostaje jeszcze jedno zasadnicze pytanie: dlaczego praktycznie wszystkie smart zegarki muszą być takie brzydkie?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA