Już znamy oficjalną datę premiery Xbox One w Polsce!

Już znamy oficjalną datę premiery Xbox One w Polsce!

Tak jak informowaliśmy wcześniej, mieszkańcy Polski już od pierwszego tygodnia września będą mogli oficjalnie zakupić w Polsce konsolę Xbox One i skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez Microsoft.

Jak potwierdził dziś serwis PCLab, nowego Xboxa będziemy mogli kupić już od 5 września. Do wyboru od docelowo powinny być dostępna dwa wydania konsoli - z kontrolerem Kinect i bez niego. Pierwsza z nich, jeśli wierzyć wcześniejszym informacjom (które na razie się potwierdzają) będzie kosztować około 1990 zł. Drugi zestaw będzie zauważalnie tańszy.

W wybranych państwach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych edycja bez kontrolera ruchu Microsoftu pojawiła się już wczoraj, gdzie jest sprzedawana za około 350 euro lub 400 dolarów. Polskie ceny będą prawdopodobnie nieco wyższe i nie można stosować prostego przelicznika walutowego. Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, za Xbox One w tańszej wersji przyjdzie zapłacić mniej więcej 1690 zł.

Jako pierwsza w Polsce dostępna będzie... tańsza wersja. Dopiero po niej pojawi się wydanie z Kinectem, natomiast na końcu - sam Kinect.

Według naszych wcześniejszych informacji lista usług dodatkowych niestety nie będzie zbyt imponująca. Zabraknie Xbox Music, a nie wiadomo, czy na czas pojawi się Spotify. Konsola Microsoftu ma też rozumieć polską mowę, ale tylko w podstawowym zakresie.

Dla przypomnienia, konsola zadebiutowała... w listopadzie zeszłego roku.