Tech  / News

Wróciły w sam raz na wakacje - wysyłaj pocztówki ze zdjęć zrobionych smartfonem. Teraz również w formie wideo

O możliwości bezpłatnego wysyłania pocztówek pisaliśmy już w zeszłym roku. Teraz ta usługa wróciła w nieco odmienionej formie.

W zeszłym roku aplikację Nokia Pocztówka można było zainstalować na smartfonach Lumia. Dzisiaj zadebiutowała kolejna wersja, w nieco odświeżonej formie i pod nowym szyldem. Wideo Pocztówka, jak sama nazwa wskazuje pozwala na wysyłanie już nie tylko klasycznych kartek ze zdjęciem, ale również umożliwia załączenie pliku wideo.

W jaki sposób przesłać film, który trafi do adresata razem z papierową pocztówką? Wbrew pozorom to bardzo proste.

Aplikacja Wideo Pocztówka dostępna jest w Sklepie Windows Phone. Po pobraniu jej na smartfon Nokia Lumia uzyskamy możliwość podzielenia się z rodziną i znajomymi unikalnymi upominkami z wakacji.

nokia lumia 4

Wystarczy wykonać zdjęcie, odpowiednio je wykadrować lub zmodyfikować za pomocą jednego z kilkunastu dostępnych filtrów i... już. Wpisujemy adres odbiorcy, podajemy własny adres e-mail i pocztówka leci do adresata.

Usługa jest darmowa. Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia 820, 920, 930, 1020 oraz 1520 mogą wysłać w miesiącu pięć pocztówek. Posiadacze innych modeli wyślą zaś trzy darmowe kartki w miesiącu.

Dodatkowo właściciele smartfonów Lumia 920, 925, 930, 1020 oraz 1520 będą mogli dołączyć do pocztówki materiał wideo. Mogą to być pozdrowienia dla adresata, nakręcona panorama z miejsca, w którym spędzamy urlop lub dowolny inny filmik. Jego długość nie powinna jednak przekroczyć 20 sekund.

nokia lumia 1

Pocztówka, którą odbiorą nasi znajomi, będzie dodatkowo opatrzona kodem QR oraz linkiem, pod którym adresat znajdzie nagranie wideo.

Z Pocztówek Nokia korzystałem już w zeszłym roku. Kartki docierały do adresatów w ciągu kilku(nastu) dni od wysłania. Nie zapłaciłem za nie ani grosza, a moja rodzina ma miłą pamiątkę do dzisiaj. W tym roku akcja potrwa do 29.08.2014, czyli praktycznie do końca wakacji.

Wideo Pocztówka to zdecydowanie dobry ruch Nokii.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst