REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Photoshop Express już dostępny na Windows Phone - sprawdziliśmy go!

W sklepie Windows Phone Store właśnie pojawiła się fotograficzna aplikacja Adobe Photoshop Express. Warto dać jej szansę – jest prosta w obsłudze, nie jest tak przeładowana, jak desktopowy program, a jednocześnie oferuje całkiem sporą funkcjonalność.

26.06.2014
22:13
Photoshop Express już dostępny na Windows Phone – sprawdziliśmy go!
REKLAMA

Photoshop to marka sama w sobie, dlatego nie dziwi fakt, że mobilna odsłona Photoshopa cieszy się na innych platformach dużą popularnością. Od dziś zdjęcia w mobilnym Ps mogą obrabiać również użytkownicy smartfonów z Windows Phone.

REKLAMA

Mobilny Photoshop pozwala na zmianę wyglądu zdjęcia poprzez nakładanie filtrów (swoją drogą, bardzo ładnych), oraz poprzez standardowe suwaczki, którymi można dostosować poszczególne parametry. Do wyboru mamy cały szereg zmiennych – od podstawowych (ekspozycja, kontrast, nasycenie kolorów), poprzez średniozaawansowane (ostrość, przejrzystość), aż po całkiem zaawansowane narzędzia (balans bieli i redukcja szumów). W przypadku filtrów mamy do dyspozycji ponad 20 darmowych, a także dziesiątki innych, dostępnych jako płatne paczki.

Dodatkowo na zdjęcia możemy nakładać ramki i różnego typu winiety. Zdjęcia można również przycinać (według ustalonych wcześniej proporcji boków lub całkiem dowolnie), a także obracać je i tworzyć lustrzane odbicia. W portretach przyda się redukcja czerwonych oczu.

Najważniejszy jest jednak „automagiczny” przycisk Quickfix, który inteligentnie dobiera wszystkie nastawy.

Po przerobieniu kilku zdjęć uważam, że działa on naprawdę dobrze! W każdym momencie obróbki dostępny jest przycisk „See original”, który pozwala podejrzeć zdjęcie przed obróbką. Gotowym zdjęciem można podzielić się w dowolnej aplikacji społecznościowej. Fotografię można też umieścić w serwisie Adobe Revel.

REKLAMA

Photoshop Express to pierwsza graficzna aplikacja od Adobe, która trafiła na Windows Phone. Mam nadzieje, że jest to oznaką rychłego pojawienia się innych aplikacji, w tym tych najnowszych, pokazanych na ostatniej konferencji Adobe.

Adobe Photoshop Express dostępny jest jako aplikacja na smartfony z Windows Phone (8 i 8.1), a także jako aplikacja modern systemu Windows 8.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA