Sprzęt  / News

HTC już dzisiaj zapowiedziało aktualizację do Androida L dla HTC One M7 oraz M8

Dzisiaj, podczas konferencji otwierającej Google I/O 2014, poznaliśmy nowego Androida L. Odświeżona wersja mobilnego systemu Google może się podobać. Co więcej, cieszy również fakt, że HTC zapowiedziało już aktualizację tegorocznego i zeszłorocznego flagowca.

HTC na swojej stronie informuje, że stawia sobie za cel zadowolenie klientów. Za tymi oklepanymi sloganami idą jednak konkretne obietnice. HTC zapewnia o aktualizacjach wszystkich urządzeń, przez okres dwóch lat od ich wejścia na rynek.

Po dzisiejszej prezentacji Androida L producent smartfonów z rodziny One dodał jeszcze jedną obietnicę. HTC zobowiązało się do zaktualizowania smartfonów HTC One M7 oraz One M8 do najnowszej wersji Androida w ciągu 90 dni od momentu udostępnienia przez Google finalnej wersji oprogramowania. HTC zastrzega jednak, że nie wszystkie wersje urządzeń będą aktualizowane w tym samym czasie. Na pewno na termin aktualizacji będzie miał wpływ region i ewentualne operatorskie wersje oprogramowania.

To bardzo ciekawy ruch. Po dzisiejszej konferencji wiemy, że prace nad Android L nie są jeszcze zakończone. Co za tym idzie, nie znamy wszystkich zmian, które zostaną wprowadzone.

Jednak wygląda na to, że zapowiadana przez Google bliższa współpraca z producentami ma miejsce w rzeczywistości. HTC musi być wtajemniczone w proces wydawniczy Google i zapewne ma dostęp do wcześniejszych, niefinalnych wersji systemu. Takie działania mają w teorii zapewnić szybsze aktualizacje dla smartfonów już obecnych na rynku.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem teoria pójdzie w parze z praktyką i nowy Android L zagości w topowych smartfonach HTC już w ciągu 90 dni od jego rynkowej premiery.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst