REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

“Polski Netflix” świętuje 50 tys. pobrań aplikacji mobilnych. Nas jednak powinna martwić ich jakość

Horizon TV od UPC to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku VOD i telewizji mobilnej, który tak mocno wyróżnia się na tle konkurencji, że już teraz spotykamy się z określeniami typu “polski Netflix”. Po kilku tygodniach od startu usługi, przyszła pora aby podsumować ten debiut.

16.06.2014
19:49
“Polski Netflix” świętuje 50 tys. pobrań aplikacji mobilnych. Nas jednak powinna martwić ich jakość
REKLAMA
REKLAMA

Po trzech tygodniach od startu Horizon TV UPC pochwaliło się, że aplikację mobilną ze sklepów Google Play i App Store pobrano ponad 50 tys. razy - podał serwis Media2. Trudno jednoznacznie ocenić, czy zainteresowanie nową usługą jest duże. Nie ma na rynku podobnych rozwiązań, które dostępne są dla zbliżonej grupy użytkowników, abyśmy mogli porównać z nimi Horizon TV. Jednak na pewno 50 tys. instalacji aplikacji mobilnej to wynik, który nie rozczarowuje i dobrze rokuje na przyszłość.

Niestety, komentarze zostawiane przez użytkowników aplikacji mobilnych oraz oceny przyznawane w punktach nie są już tak łaskawe dla UPC.

Aplikacja Horizon TV jest oceniania przez użytkowników urządzeń mobilnych z Androidem i iOS-em w pięciostopniowej skali, dzięki czemu, łatwo możemy porównać obie wersje.

horizon tv aplikacja android

W Google Play Horizon TV zgarnął łącznie ponad 1053 oceny. Przeważały piątkowe i czwórkowe, na które oddano kolejno 517 i 182 głosów. Niemniej jednak nie brakowało też trójek (120), dwójek (55) i przede wszystkim jedynek. Tych ostatnich odnotowano aż 179. W efekcie Horizon TV jest obecne w Google Play z łączną oceną 3,8 ptk. To słaby wynik. Przyznam, że osobiście unikam instalowania aplikacji ze średnią oceną niższą niż cztery punkty.

Duża liczba najniższych ocen w połączeniu z komentarzami użytkowników pokazuje, że UPC nie zadbało o dobrą optymalizację aplikacji.

Osoby, które zainstalowały Horizon TV skarżą się, że nie działa logowanie, program wyłącza się od razu po uruchomieniu lub przy próbie otworzenie materiału wideo. Jeszcze inni zgłaszają, że aplikacja nie działa w połączeniu z Internetem UPC sygnalizując… brak zasięgu sieci UPC. Oczywiście część niskich ocen pochodzi od użytkowników, którym nie podoba się oferta programowa i skarżą się na brak swoich ulubionych kanałów. Jednak większość niskich ocen przyznano za złe działanie lub praktycznie nie działanie programu.

upc_HTV_prez_S3.jpg

Tutaj można wziąć w obronę programistów, którzy pracowali dla UPC i postawić mocny argument o fragmentacji Androida. W następstwie czego, producent oprogramowania musi zapewnić kompatybilność z niezliczoną wręcz liczbą modeli urządzeń, ich specyfikacji i wersji systemu operacyjnego.

Tego argumentu użyć jednak nie można, gdyż UPC dało również ciała na iPhone’ach i iPadach.

Średnia ocena Horizon TV w App Store to tylko dwie i pół gwiazdki.

hotizon tv aplikacja iphone ipad

Oddano przy tym 98 ocen, a wyświetlane w iTunes trzy komentarze niewiele mówią. Jednemu nie działa wcale, drugiemu nie tak jak trzeba, a trzeci marudzi, że program wymaga drogiego pakietu usług UPC - w przeciwnym wypadku jest (a w zasadzie to będzie) płatny.

REKLAMA

Niskie oceny w Google Play i co gorsza jeszcze gorsze w App Store nie pozostawiają złudzeń. UPC nie przyłożyło się do jakości aplikacji mobilnych, które patrząc po reklamach Horizon TV miały być motorem napędowym nowej usługi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA