Tech  / News

Google pomaga w świętowaniu 25 lat wolności, a Eric Schmidt odwiedza Polskę

Od pierwszych wolnych wyborów w Polsce mija dziś dokładnie 25 lat. Jak się okazuje, taka okrągła rocznica stała się nie tylko świętem lokalnym i w jej obchodach czynny udział bierze również jeden z internetowych gigantów.

Dzięki Google świętować czy zapoznać się z historią tamtych wydarzeń możemy także za pomocą internetu. Z tej okazji, przy współpracy z Muzeum Historii Polski, przygotowano specjalną wirtualną wystawę - "Polska droga do wolności w obiektywie Erazma Ciołka".

wystawa 25 lat google polska

Interaktywna wystawa pozwoli zapoznać się nam z najważniejszymi wypowiedziami uczestników zmian oraz fotografiami z tamtego okresu, chronologicznie ułożonymi na linii czasu. Nawigacja w galerii nie powinna nikomu sprawić większego problemu, a wszystkie zdjęcia są w na tyle dużej rozdzielczości, że możemy niemal dowolnie powiększać.

Osoby poszukujące dodatkowych informacji na temat fotografii mogą kliknąć na zakładkę "Informacje". Całą wystawę można oglądać w formie prezentacji z regulowanym czasem odstępu pomiędzy slajdami.

google polska 25 lat 2

Na platformie Google Cultural Institute powinien się dziś pojawić również film dokumentalny 4 czerwca – barwy kampanii.

Jak informuje portal Gazeta.pl, na tym nie zakończył się wcale udział Google w obchodach rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Wczoraj do Warszawy, na krótką wizytę związaną właśnie z tym wydarzeniem, przybył były prezes amerykańskiej firmy - Eric Schmidt. Według informacji Gazety, Schmidt wziął udział w Gali na Zamku Królewskim, podczas której wręczano Nagrody Solidarności.

Aktualizacja: Jak informuje Kancelaria Premiera na Twitterze, Eric Schmidt w trakcie swojego pobytu w Polsce, dziś o 13.45, spotka się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Donaldem Tuskiem. Nie zdradzono, jaki jest cel spotkania.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst