Tech  / News

Już dziś możesz przetestować nowego Androida L na swoim Nexusie

Tak jak zapowiadano podczas wczorajszej konferencji, programiści zainteresowani testowaniem swoich aplikacji na najnowszej wersji systemu Google i wykorzystaniem oferowanych przez nią możliwości, mogą od teraz pobrać fabryczny obraz Androida L. Niestety lista wspieranych urządzeń jest na razie dość ograniczona.

W tej chwili instalacja jest możliwa tylko na dwóch urządzeniach z serii Nexus - smartfonie Nexus 5 oraz tablecie Nexus 7 (2013). Nexus 4 na razie został wykluczony z deweloperskiej aktualizacji. Lista smartfonów i tabletów obecnych już na rynku, na które docelowo ma trafić nowy system Google nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jedynie o modelach HTC One M7 i M8.

material android

Tak wczesne udostępnienie testowej wersji systemu pozwoli programistom na skorzystanie z szans, jakie daje ponad 5000 nowych API, przejście na ART, nowe podejście do powiadomień, poprawione zarządzenie energią oraz oczywiście nowy wygląd interfejsu użytkownika.

android l

Jak zwykle należy pamiętać o tym, że takie wydania OS nie należą ani do niezawodnych, ani też w pełni funkcjonalnych. Jeśli więc mamy tylko jeden smartfon i korzystanie z wczesnej wersji testowej Androida L niekoniecznie będzie najprzyjemniejszą przygodą.

Kto jednak się nie boi albo po prostu ma jednego zapasowego Nexusa 5, powinien koniecznie spróbować. Odpowiednie obrazy oraz instrukcje instalacji znajdują się w tym miejscu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst