REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

10 fantastycznych fotografów, których powinieneś śledzić na Instagramie

Jeżeli myślisz, że Instagram to niewarte uwagi miejsce przepełnione pustymi zdjęciami modnych kawiarni, jedzenia, dziubków i kotów, to jesteś w błędzie. W serwisie kryje się mnóstwo fotograficznych perełek na najwyższym poziomie. Oto moja lista dziesięciu autorów, których powinieneś śledzić na Instagramie.

07.06.2014
19:32
10 fantastycznych fotografów, których powinieneś śledzić na Instagramie
REKLAMA
155 interakcji
dołącz do dyskusji

Stworzenie listy najlepszych fotograficznych profili Instagramu naprawdę nie jest łatwym zadaniem. To prawda, na pierwszy rzut oka serwis zalewają zdjęcia celebrytów (tych prawdziwych i tych „wanna-be”), ale zanurzając się nieco głębiej można odkryć ogromne pokłady fantastycznych fotografii!

REKLAMA

Trudno byłoby wybrać najlepszą setkę fotografów, a ograniczenie się do dziesiątki jest zadaniem chyba niemożliwym. W takim układzie naprawdę wielu fotografów zostaje pominiętych. Postanowiłem jednak spróbować, a oto moja lista 10 instagramowych profili, na które zdecydowanie warto zaglądać! Mała uwaga – autorzy wymienieni są w zupełnie losowej kolejności, nie ma tu żadnych miejsc.

Richard „Koci” Hernandez (@koci)

Richard Hernandez, znany w Internecie jako Koci, jest fotografem ulicznym z krwi i kości. Jego czarno-białe fotografie pokazują przeważnie urywki z życia ludzi w przestrzeni miejskiej. U Kociego bardzo podoba mi się soczysta, pełnokrwista czerń i biel. Autor nie boi się mocnych kontrastów, ani ziarna. Co więcej, Koci potrafi pokazać równie dużo poprzez zamrażanie czasu, jak i poprzez odpowiednie rozmycie. Naprawdę warto przyjrzeć się jego galerii. O autorze pisałem więcej przy okazji tekstu o Google Glass – Koci był jedną z pierwszych osób, która testowała okulary Googla. Testy były przeprowadzone (jakże by inaczej!) na polu czarno-białej fotografii ulicznej.

Dave Yoder (@daveyoder)

Dave Yoder jest urodzonym w Stanach fotografem, który pracuje jako fotoreporter dla magazynu National Geographic. W związku z tym jego profil jest przekrojem przez całe morze tematów – od pięknych ujęć architektury, poprzez zdjęcia modelek, kończąc na intymnych zdjęciach przedstawiających sytuacje międzyludzkie. Na profilu Dave’a Yodera nowe zdjęcia pojawiają się raczej nieregularnie, a fotografii nie ma zbyt wiele. Tym bardziej pokazuje to, że autor stawia na jakość, nie ilość.

Zak Shelhamer (@zakshelhamer)

Zak Shelhamer to przykład fotografa z zupełnie innej beczki. Zak fotografuje sporty ekstremalne, w tym głównie surfing, oraz pokazuje styl życia związany ze sportem. Shelhamer przeszedł drogę od profesjonalnej fotografii do nagrywania filmów, a obecnie filmuje wyczyny swoje i kolegów za pomocą GoPro, a przy pomocy zdjęć z iPhone’a stara się zainspirować innych.

Theron Humphrey (@thiswildidea)

Ten autor jest przykładem fotografa, który ma ściśle określony styl. Co więcej, w przypadku Humphrey’a ściśle określony jest także temat. Jego instagramowy profil to właściwie jedna, przeolbrzymia seria zdjęć, która mogłaby nosić tytuł „dzień z życia psa”. Autor fotografuje swojego czworonoga w najróżniejszych, najczęściej wyreżyserowanych, sceneriach. Bardzo podoba mi się estetyka i rozpoznawalny styl zdjęć. Mocną stroną fotografii jest kompozycja, która w tym przypadku często opiera się na symetrii.

Pei Ketron (@pketron)

Pei Ketron posiada jeden z najchętniej odwiedzanych fotograficznych profili na Instagramie (ma aż 829 tys. obserwujących!). Jej fotografie to piękne zdjęcia podróżnicze. Przekrój tematów, jak to w podróży, jest bardzo duży. Mamy tu spektakularne krajobrazy miejskie, świetnie wypatrzone, minimalistyczne tekstury architektury miejskiej, a także typową fotografię krajobrazową. Mimo że autorka łapie się wielu typów zdjęć, to w każdym radzi sobie równie dobrze.

Cindy Loughridge (@cindyloughridge)

Ta pani fotograf z San Francisco specjalizuje się w martwej naturze, podanej w stylowy i smaczny sposób. Słowo-klucz tej galerii to minimalizm. Przekrój tematów jest różny, ale najczęściej zdjęcia pokazują przedmioty codziennego użytku ułożone w minimalistyczne kompozycje. W zdjęciach Loughridge podoba mi się spójność kolorystyczna.

Dan Cole (@dankhole)

Uwielbiam, po prostu uwielbiam architekturę podaną tak, jak robi to Dan Cole. Faktura, tekstura i kolor precyzyjnie zamknięte w kadrze. Cole ma świetne oko i naprawdę potrafi wychwycić wspaniałe smaczki architektoniczne. Tego typu kadry to jednak tylko połowa twórczości autora, gdyż pozostałą część stanowią smacznie podane krajobrazy. W nich także czuć świetny kompozycyjny warsztat i wspaniałe panowanie nad kadrem. Zdecydowanie polecam!

Eelco Roos (@croyable)

Eelco Roos stawia na surowe, dziewicze, skandynawskie krajobrazy. Już sama natura robi na zdjęciach wrażenie, ale kunszt autora widać po delikatnych sztafażach, które gdzieniegdzie przemyca – a to kontrastująca z górą malutka sylwetka człowieka, a to ledwie zauważalny balon na niebie. Poza naturą Eelco Roos pokazuje także piękną duńską architekturę. Jest na czym zawiesić oko.

Dan Rubin (@danrubin)

Znany i lubiany fotograf, którego bardzo trudno zaszufladkować. Jego galeria to miszmasz wszystkiego, choć dominuje tematyka podróżnicza. Mamy tu także ciekawe portrety, poszukiwania minimalistycznych faktur, a także nietuzinkowe projekty, jak np. seria „portretów w portretach” uchwycona smartfonem HTC.

Ventura (@venturaca)

REKLAMA

Na koniec autor, który ukrywa się pod pseudonimem Ventura, który jednocześnie jest nazwą miasta, w którym mieszka. Na jego profilu znaleźć można wspaniałe fotografie przedstawiające to miasto położone w Kalifornii. Autor nie boi się czerni i bieli, ani koloru – w obu przypadkach zdjęcia wyróżniają się smakiem. Bardzo ciekawy i nietypowy projekt, który warto mieć na oku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA