1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Wybieramy telewizor do 2 tys. zł

Lokowanie produktu

W cenie poniżej dwóch tysięcy złotych nie kupimy topowego smartfona, ale za to możemy mieć nawet 50-calowy telewizor. Korzystając z wyszukiwarki naszego partnera expertcen.pl postanowiłem znaleźć najciekawsze telewizory w cenie do 2 tys. zł.

06.05.2014
10:27
Wybieramy telewizor do 2 tys. zł

Robiąc zestawienie ekranów do tysiąca złotych skupiłem się na jednej wielkości ekranu. W przypadku gdy dokładamy drugi tysiąc do ceny nie zastosowałem już takiego ograniczenia. To dlatego, że w tym przedziale cenowym możemy kupić bardzo duży lecz średni telewizor lub mały ekran o bardzo dobrych parametrach.

expertcen_telewizory_porownanie_1

Zrobiłem drobny przesiew i w zestawieniu znalazło się 8 najbardziej interesujących modeli, które rzeczywiście czymś się wyróżniają na rynku i na które warto zwrócić uwagę. Nie są to jednak tylko telewizory będące z górnej granicy tego progu - także te za 1400 zł znalazły się wśród moich faworytów.

Ten telewizor musiał się tu znaleźć w hołdzie dla ekranów plazmowych Panasonica, które właśnie odchodzą do historii. Telewizor nie należy do najtańszych. Jako jedyny w zestawieniu nie jest ekranem Full HD, ma rozdzielczość 1024 na 768 pikseli przy formacie obrazu 16 na 9. Wielkość i jakość obrazu w swojej klasie sprawia jednak, że jest warty uwagi.

expertcen_telewizory_porownanie_

To okrojony do granic możliwości model, który polecam osobom posiadającą sporą kolekcję filmów na płytach DVD i Blu-ray lubujących się w nocnym oglądaniu. Tylko po ciemku X60 sprawi, że go pokochamy i tylko przy takich seansach będzie rewelacyjnym urządzeniem w niskiej cenie. Ci, którzy wolą pooglądać telewizję zarówno w dzień jak i w nocy oraz szukają dodatkowych funkcji może skuszą się na któryś z pozostałych modeli w zestawieniu.

To telewizor LCD z krawędziowym podświetlaniem LED od Samsunga. Jest to najniższy zeszłoroczny model wyposażony w funkcję Smart TV jednocześnie pozbawiony Wi-Fi. W zestawieniu znalazł się rzutem na taśmę, ponieważ tylko w Saturnie jego cena nie przekracza kwoty dwóch tysięcy złotych. Najważniejszy jest tutaj rozmiar - 46-cali to już całkiem przyzwoita wielkość. W połączeniu z bogactwem funkcji multimedialnych będzie to ciekawy model chociażby dla fanek polskich seriali, które znajdziemy w player.pl, ipla i tvp vod.

Cena tego Philipsa jest nieco wyższa niż dwa tysiące złotych, ale zważywszy na fakt, że wśród komentatorów Spider’s Web znajduje się wielu fanów tej niderlandzkiej marki nie mogłem go pominąć. Duża przekątna, funkcje Smart TV, Wi-Fi, 3D oraz klasa energetyczna A++ - tym może pochwalić się owoc współpracy chińskiego TPV z Philipsem. To najdroższy z wybranych modeli ale też najlepiej doposażony. Warto zwrócić uwagę, że Philips na starcie żądał za niego ponad 4 tys. zł.

W rankingu nie mogło zabraknąć zeszłorocznego modelu Sony z serii 6. Ubogie funkcje Smart TV telewizor ten rekompensuje wysokiej jakości obrazem i bardzo dobrym wykonaniem. Niestety jest też o 4-cale mniejszy od wymienionych wcześniej modeli konkurencji. Wystarczy jednak przesunąć kilkadziesiąt centymetrów bliżej kanapę i już możemy cieszyć się detalami i przyzwoitym obrazem.

expertcen_telewizory_porownanie_3

Kolejny przedstawiciel 42-cali. Model o tyle ciekawy, że expertcen.pl odnalazł go tylko w jednym sklepie, nie ma go także na polskich stronach LG. Tam znajdziemy jedynie bliźniaczy model LA6130. Co trzeba wiedzieć o tym telewizorze? Ciekawe srebrne wzornictwo oraz pasywne 3D. Jeśli wciąż macie ochotę na zabawę z trójwymiarem, to ten model wart jest uwagi, szczególnie, że nie zaoferuje wam nic z funkcji Smart TV.

expertcen_telewizory_porownanie_2

Seria 6 Samsunga od lat słynie z najlepszego stosunku ceny do jakości i możliwości. Modele C6500, czy D6500 wspominam jako wyjątkowo udane. Podobnie jest z F6400. Klasyczna już dla Samsunga stylistyka, względnie dobry obraz i podświetlanie oraz bogate funkcje Smart TV - wszystko to w cenie poniżej 2 tys. zł.

Jeszcze jeden Koreańczyk o przekątnej 40-cali. Ten model pojawił się już w mniejszym rozmiarze w poprzednim zestawieniu. Teraz powraca, ponieważ pomimo upływu lat wciąż jest dobrym wyborem dla osób chcących tanio i dobrze. Hybrydowe podświetlanie daje przyzwoite efekty, a cena nie odstrasza.

expertcen_telewizory_porownanie_4

Tylko cal mniejsza od Samsungów i o niecałe 100 zł droższa od EH5000. Tu jednak otrzymujemy smukłe wzornictwo oraz wbudowane Wi-Fi. Możemy cieszyć się więc platformą Smart TV, a także wsparciem dla WiDi i Miracast. Jest to więc idealna propozycja dla wszystkich posiadaczy ultrabooków opartych o najnowsze układy graficzne Intela oraz posiadaczy smartfonów z Miracastem.

Dla każdego coś miłego

Powyższe zestawienie przedstawia tak różnorodne modele, że każdy zainteresowany kupnem telewizora w cenie 2 tysięcy złotych znajdzie coś dla siebie. Mamy modele z funkcjami Smart TV, jest też duży telewizor dla filmożerców, całkiem spore 46-calowe telewizory, najlepsza w tej klasie jakość obrazu LCD oraz modele poniżej 1,5 tys. zł.

Wkrótce przekonamy się co znajdę w expertcen.pl podnosząc poprzeczkę o kolejny tysiąc zł.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze