REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Warto było czekać na nowe Spotify dla Linuksa

Serwis streamingowy Spotify poszedł za ciosem i po ostatniej aktualizacji aplikacji dla Windows Phone zabrał się za odświeżenie linuksowej wersji programu. Oj, warto było czekać...

Warto było czekać na nowe Spotify dla Linuksa
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacji Spotify dla Windows Phone nie umiem zaliczyć do udanych. Blisko pół roku od wprowadzenia możliwości bezpłatnego słuchania muzyki w Spotify, użytkownicy Windows Phone nadal muszą płacić. Polityka Spotify w tym wypadku jest całkowicie niezrozumiała.

spotify linux ubuntu 1

Na szczęście nieco lepiej sytuacja wygląda w przypadku Linuksa. Po pierwsze, Spotify jako jedyny duży serwis streamingowy przygotował aplikację dla miłośników systemu spod znaku pingwina. Po drugie, jest to program całkiem niezły i funkcjonalny. Jedyne zastrzeżenia do tej pory można było mieć do stabilności aplikacji, bo z tą na Linuksie jest nieco gorzej niż na OS X czy Windowsie. Liczę, że wraz z najnowszą aktualizacją sytuacja się poprawi.

Wczoraj wieczorem Spotify postanowił odświeżyć linuksowe wydanie swojego programu i zrobił to bardzo dobrze. Aplikacja wygląda świetnie, czyli tak jak nowa wersja na komputery Apple i te z systemem Microsoftu. Nowy interfejs zapewnia łatwy dostęp do opcji przeglądania, odkrywania, radia oraz toplist. Na Ubuntu Spotify potrafi się integrować z systemowym centrum sterowania dźwiękiem - to jednak było już wcześniej. Z nowości zauważyłem, że aplikacja potrafi wyświetlać w formie systemowych powiadomień informacje o aktualnie odtwarzanym utworze.

spotify ubuntu linux

Jest pięknie, jest stylowo, jest szybko.

Jak zainstalować Spotify na Ubuntu?

Aby zainstalować Spotify na Ubuntu należy uruchomić Terminal i dodać repozytorium:

sudo sh -c 'echo "deb http://repository.spotify.com stable non-free" > /etc/apt/sources.list.d/spotify.list'

Następnie dodajemy secure key:

sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 94558F59

Na koniec aktualizujemy i instalujemy program:

sudo apt-get update && sudo apt-get install spotify-client-qt

Teraz możemy już odszukać Spotify w Dashu i uruchomić program.

spotify na linuksa
REKLAMA

Jeśli posiadacie wcześniejszą wersję programu wystarczy zaktualizować ją korzystając z aplikacji Aktualizacje oprogramowania.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA