Foto  / Artykuł

Tego jeszcze nie widziałeś. Prawdziwe zdjęcia wirtualnych krajobrazów z GTA V

GTA V to fenomen marketingowy, społeczny i kulturowy. Wiele już napisano o tej grze, ale nawet pół roku po premierze pojawiają się nowe, zaskakujące i świeże projekty związane z dziełem Rockstara. Zobacz niesamowite zdjęcia, które przenoszą GTA V do rzeczywistego świata.

Kiedy grałem w GTA V, zupełnie kupił mnie pomysł robienia zdjęć w grze, o czym pisałem na łamach Spider’s Web. Możliwość fotografowania smartfonami głównych bohaterów była całkowicie opcjonalna, a mimo to powstawały całe serwisy, w których umieszczane są tylko zdjęcia z gry. Dać fotografowi aparat, otwarty świat i całkowitą swobodę, a będzie wniebowzięty – nawet w grze. Choć trzeba przyznać, że ogrom i różnorodność świata GTA V, w połączeniu z prawdziwą iluzją życia, naprawdę zachęcały do zatrzymania się i podziwiania widoków.

Fotograf z Montrealu, Benoit Paillé, poszedł jednak krok dalej. Możliwość fotografii mobilnej w grze zainspirowała go do tego stopnia, że stworzył całą sesję poświęconą GTA V. Jest ona o tyle ciekawa, że przenosi zdjęcia wykonane w grze do rzeczywistego świata.

GTA V zdjecia 3
GTA V zdjecia 1
GTA V zdjecia 7
GTA V zdjecia 6
GTA V zdjecia 5
GTA V zdjecia 4
GTA V zdjecia 0
GTA V zdjecia 8

W projekcie Paillé zdjęcia wykonane wirtualnym smartfonem ze świata GTA V są tłem dla fotografii studyjnych przedstawiających ręce trzymające aparat. Na ekran urządzeń zostało wklejone zdjęcie z tła, co nadaje projektowi dużego realizmu. Odnosi się wrażenie, że widzimy scenkę przedstawiającą moment wykonania zwykłego zdjęcia. Wprawne oko jednak zauważy, że mamy do czynienia z charakterystycznymi elementami świata GTA V.  Realizacja projektu stoi na bardzo wysokim poziomie, a zdjęcia naprawdę cieszą oczy – nawet osób, które nie grały w GTA V.

Autorem zdjęć we wpisie jest Benoit Paillé, a więcej prac tego fotografa znajdziesz na jego prywatnej stronie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst