REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus oferuje LTE również poza Polską. Nie pytajcie o cenę

Sieć Plus, po zapewnieniu dostępu do technologii LTE ponad 66% mieszkańców Polski, postanowiła zadbać również o tych, którzy z szybkiego internetu chcą korzystać również poza granicami naszego kraju. Tym samym stał się pierwszym polskim operatorem, który oferuje klientom taką opcję. Trudno jednak oczekiwać, że skorzysta z niej wiele osób.

14.05.2014
16:35
Plus oferuje LTE również poza Polską. Nie pytajcie o cenę
REKLAMA
REKLAMA

Rozwiązanie oferowane klientom dzięki współpracy z iBasis, siecią KPN, przy wykorzystaniu wykorzystaniu usługi LTE Signaling eXchange (LSX), jest bowiem dostępne na razie wyłącznie w jednym europejskim kraju - Holandii. Możliwe jednak, że w niedalekiej przyszłości lista ta urośnie do nieco atrakcyjniejszych rozmiarów - iBasis oferuje bowiem operatorom roaming LTE łącznie w ponad 60 sieciach.

REKLAMA

Mimo wszystko, zanim będziemy mogli korzystać beztrosko z LTE chociażby w jednym kraju poza Polską, będą musiały zmienić się ceny za transmisję danych. Aktualnie wynoszą ponad 2 złote za pojedynczy megabajt i choć w ciągu najbliższych tygodni zostaną obniżone o ponad połowę, mało komu uśmiecha się płacić np. 5 złotych za otwarcie strony internetowej większego portalu. O tym, ile musielibyśmy zapłacić, gdybyśmy chcieli faktycznie wykorzystać możliwości LTE przez dłuższy czas, lepiej nawet nie myśleć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA