Tech  / News

Netflix coraz odważniej w Europie. Polska nadal poza listą

103 interakcji
dołącz do dyskusji

Zapowiedzi Netflixa na temat kontynuacji europejskiej ekspansji sprzed kilku miesięcy nie okazały się być jedynie pustymi obietnicami. Amerykański gigant medialny ogłosił dziś debiut na sześciu nowych rynkach, wśród których niestety zabrakło Polski.

Do użytkowników m.in. z Danii, Norwegi, Szwecji, Holandii, Finlandii oraz Wielkiej Brytanii, którzy z Netflixa mogli korzystać po 2012 roku, mają w najbliższym czasie dołączyć również mieszkańcy Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii oraz Luksemburga. W ramach miesięcznego abonamentu w cenie poniżej 10 euro uzyskają oni dostęp do ponad miliarda godzin seriali oraz filmów.

Szczegóły debiutu w poszczególnych krajach oraz dokładna cena za usługę nie zostały jeszcze dokładnie określone. Zainteresowani będą mogli zarejestrować się na stronie Netflixa i w odpowiedniej chwili uzyskać powiadomienie mailowe.

netflix

Niestety w dalszym ciągu na oficjalny debiut Netflixa będą musiały czekać osoby mieszkające na terenie Polski. Na początku tego roku pojawiły się wprawdzie informacje, mogące sugerować, że wydarzenie to jest niezbyt odległe, ale przedstawiciele firmy oficjalnie powiedzieli jedynie, że jest za wcześnie, aby o tym rozmawiać. Biorąc jednak pod uwagę coraz dłuższą listę krajów, w których serwis jest dostępny, jest to jedynie kwestia czasu. Pytanie tylko, czy stanie się to za miesiąc czy za dwa lata?

Czy kiedy w końcu Netflix zawita do polskich domów, okaże się doskonałym rozwiązaniem piractwa? Z całą pewnością nie, ale tak jak przynajmniej częściowo wyeliminowało je Spotify czy Deezer, kusząc niską ceną (czy wręcz brakiem opłat) w zamian za wygodny dostęp do ogromnych bibliotek, tak Netflix powinien być w stanie przeciągnąć na legalną stronę przynajmniej pewien procent użytkowników. Szczególnie tych spragnionych wyższej jakości i szybkiego dostępu do treści - w tym unikalnych dla portalu.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shuttertstock.


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst