REKLAMA

Już wiemy, jak będziemy oglądać mundial. TVP odsłania karty Mistrzostw Świata 2014

Już 12 czerwca o godzinie 22:00 Brazylia i Chorwacja zmierzą się w meczu otwarcia piłkarskich Mistrzostw Świata 2014. Brazylijski mundial przepełniony będzie nowymi technologiami, a w Polsce wreszcie nie będziemy mogli narzekać na transmisje.

10.05.2014 07.57
Już wiemy, jak będziemy oglądać mundial. TVP odsłania karty Mistrzostw Świata 2014
REKLAMA

Mundial w Brazylii, podobnie jak ten w RPA, transmitować będzie TVP. Z pewnością, jak zwykle, będziemy mogli ponarzekać na zacnych komentatorów telewizji polskiej oraz znamienitych ekspertów zgromadzonych w studiu. Oczywiście jeszcze jest kwestia nieobecności naszej drużyny narodowej. Ale dzięki temu piłkarze oszczędzili nam stresów i piłkarskie wieczory będziemy mogli spędzać przy dużych i małych ekranach, ze spokojnym sercem i zapewne ze złocistym trunkiem w ręku.

REKLAMA

Pewne jest, że część transmisji będzie realizowana w 4K. Czy takie ujrzymy w Polsce? Na razie nic o tym oficjalnie nie wiadomo, choć TVP ma prawa do wszystkich typów transmisji, więc jeśli będzie taka możliwość to być może przy porozumieniu z którymś z producentów telewizorów uda się zobaczyć część meczów i w ultrawysokiej rozdzielczości. Na razie liczę przede wszystkim na dobrą jakość transmisji HD i niezły dźwięk. Oby przynajmniej to się ziściło.

brazil 2014 world cup

Większość z nas jednak nie ma telewizorów 4K, więc liczy się właśnie HD. W wysokiej rozdzielczości zobaczymy wszystkie spotkania. Wszystkie spotkania będą też na antenach otwartych. A to oznacza, że każdy mecz będzie w HD na TVP 1 lub TVP 2 dostępnych także w ramach cyfrowej telewizji naziemnej. Dotyczy to również spotkań z 3 rundy meczów grupowych gdzie oba spotkania będą rozgrywane równolegle. TVP zamierza nadawać je na głównych antenach równocześnie. Telewizja Polska więc mocno zmodyfikuje swoją ramówkę pod Mistrzostwa Świata 2014.

Plan transmisji Piłkarskich Mistrzostw Świata 2014

Także w TVP Info, TVP Regionalna oraz TVP Sport poświęcą sporo uwagi Mundialowi, zwłaszcza ten ostatni - od tego roku dostępny także w HD - będzie skupiał się przede wszystkim na wydarzeniach z Brazylii. Widzowie zapewne mogą liczyć także na dedykowaną aplikację w HbbTV.

Mundial po prostu wszędzie

Jednak to nie telewizyjne transmisje są dla nas najważniejsze. Cieszyć musi fakt, że TVP zamierza uruchomić dedykowany serwis internetowy na którym będą transmisje na żywo w HD. Jeśli rzeczywiście mecze prosto z Sieci będą w wysokiej rozdzielczości, to jest się z czego cieszyć. Nie mając telewizora, bez dodatkowych opłat zyskamy dostęp do największego piłkarskiego święta.

Podobnie jak w przypadku Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, transmisje będą też dostępne za pomocą aplikacji TVP Stream, dostępnej na smartfony i tablety. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Telewizja Polska zaserwuje nam mundial na wszystkie możliwe sposoby. Fani piłki powinni być w siódmym niebie.

REKLAMA

Cieszę się, że chociaż przy transmisjach z wielkich imprez sportowych TVP potrafi rzeczywiście pokazać się od strony publicznego nadawcy na wzór brytyjskiego BBC. Media, za które wszyscy w mniej lub bardziej bezpośredni sposób płacimy, serwują nam to piłkarskie święto w przyjaznej formie. Narzekać mogą jedynie ci, co nie trawią piłki nożnej. Dla nich oferta TVP między 12 czerwca, a 12 lipca będzie dość uboga.

Zdjęcie soccer ball in goal pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA