REKLAMA

Sklep Google Play Music też już działa w Polsce! Znamy ceny i promocje na start!

Dosłownie przed momentem wystartowała w Polsce muzyczna oferta Google'a, która składa się z trzech elementów: sklepu z utworami i albumami muzycznymi oraz dwóch usług: Biblioteka i All Access. Znamy już polskie ceny w sklepie Google Music!

27.05.2014 21.59
Sklep Google Play Music też już działa w Polsce! Znamy ceny i promocje na start!
REKLAMA

Co ważne to fakt, że w przeciwieństwie do iTunes Store, ceny w Google Play Muzyka są w złotówkach. Nie ma też standardowych cen za pojedynczy utwór, czy album w formacie mp3, tak jak ma to miejsce w sklepie Apple'a.

REKLAMA

Ceny za pojedynczy utwór wahają się od 0,99 groszy do kilku złotych. Podobnie jest z albumami. Można dostać albumy nawet za 11,99 zł, a także za 24,99 zł, czy 34,99 zł.

Te najniższe ceny, czyli 0,99 gr za utwór oraz 11,99 zł za album to promocyjne ceny Google'a na start sklepu.

Wśród promocji na poszczególne mp3 znajdziemy między innymi następujące pozycje:

Pharell Williams - Marilyn Monroe
Daft Punk - Get Lucky
Toto - Africa
Kings of Leon - Temple

Z kolei wśród albumów za 11,99 zł znajdziemy:

Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness
Mela Koteluk - Spadochron
T.Love - Old is Gold
Eminem - Recovery
Depeche Mode - Delta Machine

Nowości również mają zróżnicowane ceny - nowy album Coldplay kosztuje 31,49 zł, a nowe "dzieło" Michaela Jacksona - 21,49 zł. Najdroższe pojedyncze utwory kosztują 4,99 zł. Tyle zapłacimy za nowy singiel Coldplay - "A Sky Full of Stars".

Przypomnijmy również, że usługa All Access w ramach Google Play Music Polska dostępna jest w cenie 15,99 zł miesięcznie do 15 sierpnia 2014 r. Każdy kto wykupi dostęp do All Access do tego dnia utrzyma ceny przez tak długo, jak zdecyduje się korzystać z usługi. Po 15 sierpnia All Access będzie dostępny w cenie 19,99 zł miesięcznie, czyli tyle ile kosztuje usługa Premium w Spotify.

Oferta Google Play Music wygląda na naprawdę atrakcyjną, szczególnie w porównaniu z cenami iTunes Store. W sklepie Apple'a standardową ceną za 1 utwór w formacie mp3 jest 0,99 euro (czyli ok 4,1 zł), choć są też pliki w cenie 1,29 euro (głównie nowości wydawnicze) a także za 0,69 euro (głównie starocie). Podobnie jest z albumami - te w sklepie Apple'a standardowo kosztują 9,99 euro, czyli ok 41 zł, choć wśród nowości polskich można znaleźć albumy za 8,99 euro (nowa płyta Artura Rojka).

REKLAMA

Czy tak dobre ceny oznaczają rychły sukces Google Play Music w Polsce?

Mimo wszystko wątpię - dziś znacznie ciekawszą ofertę pod kątem cenowym mają serwisy streamingowe, choć trzeba zauważyć, że konkurencyjna w stosunku do Spotify usługa All Access Google'a na start jest o 5 zł tańsza.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA