REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google Music dostępne w Polsce!

Na tę chwilę czekaliśmy od dawna, pewnie z nie mniejszą atencją niż wcześniej na iTunes Store - Google Music, u nas pod nazwą Muzyka Google Play, właśnie został udostępniony w Polsce!

27.05.2014
22:29
Google Music dostępne w Polsce!
REKLAMA
425 interakcji
dołącz do dyskusji

Od dzisiaj nie tylko można kupować albumy i utwory muzyczne w sklepie Google Play, ale także korzystać z dwóch dodatkowych opcji, które przynosi usługa muzyczna Google'a, czyli:

REKLAMA

- Biblioteka, w której można zapisać w chmurze nawet do 20 tys. utworów z własnej kolekcji, by następnie odtwarzać je na dowolnym urządzeniu z systemem Android lub iOS oraz za pośrednictwem strony play.google.com,

- All Access, czyli opcja miesięcznej płatnej subskrypcji muzyki z nieograniczonym dostępem do potężnej muzycznej biblioteki na dowolnych urządzeniach komputerowych.

Google Play Music po polsku
Google Play Music – upload

Przez pierwszy miesiąc usługa All Access będzie darmowa. Następnie osoby, które zdecydują się skorzystać z promocyjnej oferty (dostępna będzie do 15 sierpnia) za 15,99 zł, utrzymają ją tak długo, jak ich konto będzie aktywne. Osoby, które będą chciały wykupić dostęp do All Access po 15 sierpnia zapłacą 19,99 zł miesięcznie.

Google Music – trzy sposoby słuchania

To historyczna chwila dla polskiego rynku internetowego. Po równo 3 latach od premiery Google Music (w wersji beta) podczas konferencji I/O w maju 2011 r., usługa muzyczna Google'a w końcu dostępna jest dla wielkiego, prawie 40-milionowego narodu w centrum Europy.

Cieszy również fakt, że sklep Google Play, który stanowi podstawę funkcjonalności systemu Google Android wreszcie jest w miarę kompletny - obok aplikacji, gier i książek, które były dla nas dostępne od jakiegoś czasu, dzisiaj mamy również dostęp do najważniejszej jego części, czyli muzycznej. Nie mamy jeszcze dostępu do oferty filmowej Google Play, ale jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, nie będziemy na nią czekać długo.

Google Play – posłuchaj
Google Play – radio

Może i polski rynek dóbr cyfrowej rozrywki dopiero raczkuje, pewnie wciąż zaledwie niewielka liczba konsumentów w Polsce decyduje się na legalne korzystanie z tego typu usług, ale dostępność światowych standardów na rodzimym rynku jest podstawą, na której można w ogóle budować świadomość ich istnienia i prowadzić działania edukacyjne.

Google Play Music – szczęśliwy traf
REKLAMA

Mimo iż Google Music pojawia się w Polsce tak późno, to cieszmy się.

Ja miałem przyjemność przedpremierowo testować Bibliotekę oraz All Access w ramach Google Music. O wynikach tych tekstów przeczytacie w oddzielnym tekście.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA