Gry  / News

Polska cyfrowa kostka DICE+ dostępna w... abonamencie

Pierwszy polski produkt w Apple Store i jeden z najlepiej rozpoznawalnych krajowych produktów nowej generacji - kostka DICE+, trafiła dziś do oferty T-Mobile, gdzie można ją nabyć wraz z tabletem Samsung Galaxy Tab 3.

Do tej pory kostkę można było nabyć m.in. bezpośrednio na stronie producenta (koszt z wysyłką to 164,90 zł), wybranych sklepach internetowych oraz stacjonarnych (m.in. Empik oraz Saturn), a także we wspomnianym już sklepie Apple. W niektórych przypadkach, tak jak ma to miejsce w przypadku polskiego oddziału T-Mobile, DICE+ oferowany był w zestawie z tabletami, dla których jest doskonałym uzupełnieniem.

Zasadę działania i zastosowania oraz plany twórców kostki na przyszłość opisywał już kilka miesięcy temu Damian Jaroszewski:

Elektroniczna kostka DICE+ została stworzona przez firmę Game Technologies. Wyposażona jest między innymi w procesor, akcelerometr, magnetometr i wiele innych podzespołów elektronicznych. Wszystko po to, aby „wykulany” rezultat – przy pomocy modułu Bluetooth 4.0 – był przenoszony od razu do gry uruchomionej na tablecie z system iOS lubAndroid. Trzeba przyznać, że to dość innowacyjny sposób, ale mi – jako miłośnikowi wszelkich gadżetów – bardzo się on podoba.

Obecnie DICE+ jest zgodny z kilkunastoma modelami tabletów, pracujących zarówno pod kontrolą iOS, jak i Androida. Wybór akurat Galaxy Tab 3 wydaje się być jednak najbardziej optymalny. Sam tablet jest niedrogi, dzięki czemu abonament za zestaw z pakietem 5 GB transmisji danych wynosi 49,99 zł. Dzięki tak przystępnej cenie tablet może być w niektórych przypadkach kupiony nie tylko do zastosowań czysto "tabletowych", ale jako alternatywa dla klasycznych gier planszowych dla dziecka.

DICE+ tablet

Dla bardziej wymagających T-Mobile przygotowało droższy zestaw z kostką oraz iPadem mini. Tutaj jednak trzeba zapłacić prawie 80 złotych miesięcznie, a umowa trwa aż trzy lata.

Bez wątpienia jest to więc jeden z ważniejszych kroków w staraniach o popularyzację DICE+ i samej idei cyfrowej kostki do gry, połączonej z całkowicie cyfrową formą rozrywki. Kupowanie DICE+ jako osobnego dodatku zmuszało kupującego nie tylko do wydania ponad 150 złotych, ale przede wszystkim posiadania świadomości jego istnienia. Teraz, a miejmy nadzieję, że to tylko początek, obydwa niezbędne do zabawy elementy odnajdziemy w zestawie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst