1. Spider's Web
  2. Technologie

Cloud Meeting, czyli ludzka twarz chmury obliczeniowej

Lokowanie produktu

Już 3 czerwca w Krakowie padną odpowiedzi na ważne pytania związane z bezpieczeństwem i wdrażaniem rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej.

14.05.2014
22:33
Cloud Meeting, czyli ludzka twarz chmury obliczeniowej

Rozwiązania chmurowe są bez wątpienia jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku IT, który odmienia wizerunek całej branży. Cloud computing odpowiada na zapotrzebowanie klientów oraz firm. Pozwala również na szybkie wprowadzanie zmian i redukcję kosztów.

Aby przekonać się do rozwiązań chmurowych należy je najpierw dobrze poznać.

Oktawave - polska chmura obliczeniowa i partner Spider’s Web w jednym, pracuje nad tym, aby pokazać ludzkie oblicze cloud computingu. Na łamach SW Maciej Kuźniar regularnie przybliża pojęcia związane z chmurami i omawia pokrewne zagadnienia. To jednak nie jedyne działania Oktawave mające na celu popularyzację rozwiązań chmurowych.

We współpracy z organizacją Cloud Security Alliance przygotowano cykl spotkań edukacyjnych. Dedykowane są one przedsiębiorcom, którzy szukają rozwiązań do swojego biznesu i chcą poszerzyć wiedzę na temat tego, w jakim kierunku zmierza obecnie świat IT.

Chcemy, by nikogo nie ominęła zmiana, którą przynosi chmura. W pierwszej kolejności edukujemy więc firmy sektora IT - wdrożeniowe, integracyjne, software'owe czy resellerskie, tak by pokazać im nowe modele biznesowe, które za chwile zmienią stary porządek. Dla nich wszystkich jest właśnie Cloud Meeting - mówi Dariusz Nawojczyk, CMO, Oktawave.

Oktawave i Cloud Security Alliance zapraszają na warsztaty wszystkie osoby zainteresowane wykorzystaniem chmury obliczeniowej.

Oktawave chmura

Warsztaty będą przydatne zarówno dla CIO, dyrektorów, kierownik i menagerów działów informatycznych, infrastruktury IT oraz technologii, jak i osób odpowiedzialnych za optymalizacje kosztów. Menagerowie ds. zakupów, dyrektodzy ds. rozwoju biznesu, kieorwnicy projektów, szefowie bezpieczeństwa oraz prezesi i doradcy zarządu dowiedzą się na warsztatach dlaczego warto wdrażać rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej oraz jak w praktyce można je wykorzystać w biznesie.

Interaktywna forma warsztatów oraz panele dyskusyjne odsłonią ludzkie oblicze chmury obliczeniowej, a uczestnicy zdobędą wiedzę na temat jej praktycznego wykorzystania.

Naszym celem jest przekazanie wiedzy i usunięcie wszelkich niejasności związanych z cloud computingiem w Polsce. Wierzymy, że sektor ten może się rozwijać szybciej i przynosić firmom realne korzyści, jeśli koncept chmury obliczeniowej stanie się klarowny i jednoznaczny dla wszystkich firm IT: ISV, software house’ów, integratorów, resellerów czy przedsiębiorstw zajmujących się infrastrukturą i administracją - dodaje Dariusz Nawojczyk.

Najbliższe warsztaty odbędą się już 3 czerwca 2014 r. w Krakowie.

Spotanie odbędzie się w Hotelu Galaxy przy ulicy Gęsiej 22A. Wszyscy zainteresowani mogą się zarejestrować na stronie cloudmeeting.pl.

Organizatorem spotkania jest Oktawave Sp. z o.o. Patronem strategicznym jest Cloud Security Alliance. Spider’s Web jest patronem medialnym wydarzenia CloudMeeting.pl i serdecznie Was na nie zapraszamy.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze