1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Układy APU z serii R będą idealnym sercem automatów do gier

Lokowanie produktu

AMD zapowiedziało drugą generację układów APU z serii R. Są one przeznaczone do systemów wbudowanych, takich jak automaty do gier, narzędzia medyczne, terminale, tablice informacyjne oraz maszynach sterujących procesem produkcji.

20.05.2014
14:50
Układy APU z serii R będą idealnym sercem automatów do gier

Druga generacja procesorów i APU z serii R wspiera systemy operacyjne Linux, RTOS oraz Windows. Najważniejsza cecha tych układów to zastosowanie rdzeni bazujących na architekturze Steamroller stosowanych w układach APU z serii A. Układy R, tak jak inne układy AMD, składają się z części procesorowej i graficznej. Pierwsza z nich jest taktowana maksymalną częstotliwością 2,2-3,6 GHz, zaś część graficzna oparta na architekturze Graphic Core Next ma ten sam parametr na poziomie 533-686 MHz.

Nowe układy AMD wspierają HSA, o którym już pisaliśmy. Rozwiązanie to pozwala w najlepszy sposób łączyć możliwości procesora, chip graficzny oraz inny podukładów służących na przykład do dekodowania wideo. Inne cechy układów z serii R to dwukanałowy kontroler pamięci DDR3-2133 ECC oraz konfigurowalne TDP umożliwiające dopasowanie poboru energii i wydajności do swoich potrzeb. Do tego zintegrowany chip graficzny Embedded Radeon E8860 obsługuje rozdzielczość 4K, dzięki czemu idealnie nada się do wszelkiego rodzaju ekranów, które są używane w niemal wszystkich wymienionych wcześniej rozwiązaniach.

Lokowanie produktu
Najnowsze