REKLAMA

Nowy Gmail dla Androida pozwoli zapisać załączniki na Google Drive

Miejsca na karcie microSD czy bezpośrednio w pamięci naszego telefonu nigdy zbyt wiele. Czasem jednak po otrzymaniu ważnego załącznika pocztą chcemy mieć pewność, że nie zostanie on przypadkiem skasowany i będziemy mieć do niego wygodny dostęp w każdej chwili. Dzięki dzisiejszej aktualizacji Gmaila dla Androida jest to możliwe. 

20.05.2014 06.10
Nowy Gmail dla Androida pozwoli zapisać załączniki na Google Drive
REKLAMA
REKLAMA

W wersji 4.8 Google zaprezentowało nową funkcję mobilnego Gmaila, pozwalając użytkownikom zapisywać załączniki mailowe bezpośrednio na wirtualnym dysku Google Drive. Wcześniej było to możliwe tylko jeśli zdecydowaliśmy się je pobrać do pamięci telefonu, a następnie ręcznie wysłać do Google Drive.

google drive gmail

Na tym jednak nie kończą się nowości. Gmail dla Androida doczekał się delikatnych zmian w interfejsie, wśród których najwyraźniejszą jest możliwość wywołania bocznego menu nawigacyjnego nie poprzez kliknięcie na odpowiednią ikonę, a poprzez przesunięcie palcem z lewej krawędzi ekranu. W dobie UI coraz mocniej opartych na gestach, takie rozwiązanie z całą pewnością znajdzie uznanie w oczach użytkowników.

gmail android

Tym bardziej, że wyraźnie skróci to czas potrzebny na przełączanie się pomiędzy kontami czy też dostęp do ustawień programu. Opcja ta została dodana na samym końcu rozwijanej listy i nie trzeba już klikać przycisku w prawym górnym rogu.

gmail spam

Po aktualizacji nie będziemy musieli także głowić się, dlaczego niektóre wiadomości trafiają do spamu. Po otwarciu takiego maila na samej górze wyświetlony zostanie krótki komunikat informujący dokładnie o powodach uznania go za niechciany.

REKLAMA

Na nowego mobilnego Gmaila dla Androida nie będzie trzeba czekać zbyt długo - aktualizacja powinna trafić do wszystkich w ciągu najbliższych kilku dni.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA