Tech  / News

Sony aktualizuje kolejne urządzenia do Androida 4.4 - czy Twój smartfon jest na liście?

Dodatkowy miesiąc musieli czekać użytkownicy modeli Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR oraz Xperia Tablet Z na aktualizację do Androida 4.4, ale ich oczekiwanie można uznać za (prawie) zakończone. Sony oficjalnie ogłosił rozpoczęcie procesu dystrybucji nowej wersji oprogramowania.

Poprzednio, podczas marcowej aktualizacji, Sony zdecydowało się się wyróżnić jedynie nowsze urządzenia - Xperię Z Ultra, Xperię Z1, a także Xperię Z1 Compact. Teraz z jej możliwości będą mogli skorzystać także posiadacze starszych smartfonów oraz tabletów.

Lista nowości jest niemal dokładnie taka sama jak ta opublikowana w marcu przy okazji poprzedniej fali aktualizacji. Posiadacze wymienionych wcześniej modeli, oprócz samego KitKata z nową nakładką Xperia Themes otrzymają rozbudowany zestaw aplikacji Sony w nowych wersjach i aplikacje multimedialne (WALKMAN, Album, Movies, etc.). Widoczne będą także zmiany w interfejsie użytkownika, wliczając w to m.in. usprawnioną belkę powiadomień i menu szybkich ustawień.

To jednak nie koniec nowości dla osób, które nie zdecydowały się na nowsze czy starsze, ale jednak flagowe urządzenia tego producenta. Sony zamierza dotrzymać słowa i od przyszłego miesiąca KitKat ma trafi również na Xperię T2 Ultra, Xperię E1 oraz Xperię M2. Dla przypomnienia, Android 4.4 zadebiutował... w listopadzie zeszłego roku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst