REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polska wizja 2020 roku oczarowała i przeraziła jury - internetowy serial zdobył Grand Prix

Polski serial internetowy zdobył nagrodę Grand Prix na World Media Festival w Hamburgu.

15.05.2014
20:03
Polska wizja 2020 roku oczarowała i przeraziła jury – internetowy serial zdobył Grand Prix
REKLAMA
REKLAMA

Do konkursu World Media Festival zgłoszono 700 projektów. Zwyciężył internetowy serial pt. “2020”, tym samym Trend Micro oraz polska agencja Black Rabbit zgarnęły nagrodę Grand Prix i pokonały tym samym setki konkurentów.

Firma Trend Micro specjalizuje się w rozwiązaniach antywirusowymi dla rozwiązań chmurowych. Serial “2020” składa się z dziewięciu odcinków, które podnoszą wydarzenia zawarte w raporcie “Projekt 2020”. Celem twórców było popularyzowanie raportu w przystępnej formie, która trafiłaby do internetowego odbiorcy.

Projekt 2020 przedstawia możliwe scenariusze rozwoju technologii i cyberprzestępczości w ciągu najbliższych 10 lat oraz nowego rodzaju zagrożeń z jakimi przyjdzie zmierzyć się społeczeństwu w przyszłości - zarówno w życiu prywatnym, jak i publicznym.

Stały dostęp do internetu powoduje, że technologie stykają się ze sobą, a dane osobiste i firmowe są coraz bardziej scentralizowane. Z tego względu zabezpieczenie sieci, aplikacji i usług staje się największym wyzwaniem świata biznesu, o czym także mówimy w filmie "2020" - mówi Rik Ferguson, Global VP of Security Research w Trend Micro.

Serial prezentuje społeczeństwo wirtualnego państwa, Republiki South Sylvanii. Tuż przed pierwszymi wyborami online dochodzi do największego w historii ataku hakerskiego. Społeczećstwo uzależnione od zaawansowanych rozwiązań technologicznych musi zmierzyć się z jego konsekwencjami

Serial “2020” został nakręcony w Warszawie. Widzowie z pewnością rozpoznają charakterystyczne obiekty, takie jak Pasaż Wiecha, Stadion Narodowy, czy Fabrykę Wódek Koneser.

REKLAMA

Międzynarodowy World Media Festival organizowany cyklicznie przez firmę Intermedia od 2000 r. W tym roku serial internetowy wyprodukowany w Polsce został po raz pierwszy nagrodzony Grand Prix w całej, 14-letniej historii festiwalu.

źródło: Brief

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA