REKLAMA

Myślałeś nad przesiadką na Windows Phone? TERAZ jest idealny czas

Zmiana smartfona i systemu operacyjnego jeszcze nigdy nie była tak przyjemna.

23.04.2014 12.01
Myślałeś nad przesiadką na Windows Phone? TERAZ jest idealny czas
REKLAMA
REKLAMA

Zmiana systemu operacyjnego wiąże się zwykle nie tylko ze stratą czasu, ale również pieniędzy. Nie ważne czy przesiadamy się z Windowsa na OS X, czy z Androida na Windows Phone, zawsze musimy liczyć się z tym, że jakiś czas zajmie nam przystosowanie się do nowych rozwiązań. Poza poświęconym czasem na naukę i poznawanie systemu będziemy musieli również zainwestować pewną kwotę w zbudowanie własnego portfolio ulubionych aplikacji na nowym ekosystemie.

Przyznam, że właśnie ten aspekt zawsze skutecznie odstraszał mnie od przesiadki z Androida na iOS lub Windows Phone.

Ze smartfonów z systemem Google’a korzystam od kilku lat, a zaczynałem od HTC Dream znanego również jako Era G1. Od tamtego czasu przewinęło się przez moje ręce sporo innych urządzeń z Androidem. Na każdym instalowałem, testowałem i kupowałem sporą liczbę programów i gier najpierw w Android Markecie, później w Google Play.

nokia 1520

Z aplikacjami mobilnymi sytuacja wygląda tak, że zanim znajdziemy tę jedyną, która będzie idealnie wpisywała się w nasze potrzeby musimy najpierw przetestować kilka podobnych rozwiązań. Na szczęście, wielu programistów udostępnia wersje lite lub demo, a w Sklepie Windows Phone często możemy wziąć aplikację “na próbę”. Niemniej jednak, na przełomie ostatnich lat sprawdziłem sporo różnych tytułów i ani ja, ani mój portfel nie chcielibyśmy przechodzić przez to ponownie.

Jakby tego było mało to muszę się przyznać jeszcze do pewnej gafy. Od dłuższego czasu korzystam z Androida, ale drugi smartfon mam z Windows Phonem. I nawet zacząłem na Lumii kupować pewne aplikacje - tak na dobry początek. Jednak gdy przesiadałem się na nowszą Nokię dotarło do mnie, że nie pamiętam loginu konta Microsoft, na poczet którego kupowałem gry i programy. Po tym śmiesznym i zarazem bolesnym doświadczeniu zacząłem przygodę ze Sklepem Windows Phone na nowo. Z czystym kontem.

nokia lumia 1302

Ostatnio zamieniłem Nokię Lumię 820 na nową Lumię 1320. Phablet sprawuje się u mnie wyśmienicie i nawet poczyniłem pierwsze próby zastąpienia Nokią głównego smartfona, jakim jest HTC One z Androidem. Lecz w podjęciu decyzji o sfinalizowaniu przesiadki wstrzymywały mnie te nieszczęsne aplikacje, które musiałbym jeszcze raz kupować. W zasadzie to kupowałbym je po raz trzeci - raz na Androidzie, a raz na koncie Microsoft, które… zgubiłem.

Z pomocą przyszła Nokia, która do nowego telefonu Lumia 1320 dodała kupon o wartości 100 zł, który mogę wykorzystać w Sklepie Windows Phone.

Promocją tą objęte są wszystkie nowe telefony Nokia Lumia 625, 1020, 1320 lub 1520. Ich właściciele otrzymają bony o wartości 100 zł, jeśli tylko dokonali zakupu urządzenia od autoryzowanych sprzedawców w Polsce między 14 kwietnia a 30 czerwca 2014 roku.

Aby odebrać i zrealizować stuzłotowy kupon należy pobrać aplikację Bon Upominkowy, którą znajdziemy w Sklepie Windows Phone w zakładce Kolekcja Nokia. Po zainstalowaniu programu, logujemy się na konto Windows i postępujemy zgodnie z informacjami wyświetlanymi na ekranie. Zostaniemy przekierowani do portfela Microsoft, gdzie wkleimy skopiowany uprzednio kod promocyjny. Jeżeli zostanie on rozpoznany poprawnie, na naszym koncie pojawi się kwota 100 zł.

Rejestrację należy wykonać do końca dnia 30 czerwca 2014 roku. Od momentu odebrania bonu upominkowego mamy 180 dni na jego wykorzystanie. Szczegółowy regulamin promocji znajduje się tutaj.

REKLAMA

Jakby tego było mało w Sklepie Windows Phone właśnie trwa inna promocja dla posiadaczy telefonów Nokia Lumia 625, 1020, 1320, 1520 oraz Icon. Mogą oni pobrać bezpłatnie Let’s Golf 2, Modern Combat 4: Zero Hour, N.O.V.A. 3, Asphalt 7: Heat, Assassin’s Creed: Altair’s Chronicles, Brain Challenge, Shark Dash, Order & Chaos Online oraz Earthworm Jim. Nie wszystkie tytuły można zainstalować na Lumii 625, ponieważ model ten ma za mało pamięci RAM. Darmowe tytuły znajdują się w Sklepie Windows Phone i są obecne obok ich płatnych odpowiedników. Zatem szukajcie tych, które udostępniono bez opłat.

Gdy połączymy promocje dla klientów Nokii z aktualizacją Windows Phone 8.1, która wprowadza wiele zmian i usprawnień w mobilnym systemie Microsoftu, może się okazać, że jeszcze nigdy nie było tak odpowiedniego momentu na to, aby dać szansę sobie i Nokii Lumii na bliższe poznanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA