REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Krótka piłka: Roaming za darmo coraz bliżej. Właśnie przegłosował go Parlament Europejski

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad regulacją "Connected Continent", której częścią jest zniesienie roamingu na terenie całej Unii Europejskiej do końca 2015 roku. Eurodeputowani opowiedzieli się za tą propozycją.

Krótka piłka: Roaming za darmo coraz bliżej. Właśnie przegłosował go Parlament Europejski
REKLAMA

Propozycja zniesienia jakiegokolwiek roamingu w całej Unii Europejskiej pojawiła się już wiele miesięcy, a nawet lat temu, ale dopiero 3 tygodnie temu pojawiły się konkrety. Opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej, w tym rozmowy głosowe, wiadomości tekstowe, a także pakiety internetowe, mają zostać zniesione do grudnia 2015 roku. Dzisiaj (3 kwietnia) w Parlamencie Europejskim odbyło się głosowanie nad regulacją i została ona przyjęta.

REKLAMA

- To głosowanie jest dla mieszkańców. Po to właśnie powstała Unia Europejska, aby usuwać bariery i sprawiać, że życie obywateli stanie się łatwiejsze i tańsze. W 2010 roku obiecywałam, że do końca 2015 roaming w Unii Europejskiej zostanie zniesiony i teraz jesteśmy o krok bliżej w kierunku osiągnięcia tego - powiedziała Neelie Kroes - wiceprezydent Komisji Europejskiej.

Jednak to głosowanie nie oznacza, że regulacja na pewno wejdzie w życie. Teraz regulacji muszą przyjrzeć się poszczególne państwa członkowskie i ją zaopiniować. Jeśli wszystkie pójdzie zgodnie z planem, przepis powinien zostać zaakceptowany jeszcze w tym roku i wprowadzony w życie w grudniu 2015 roku.

Czytaj także:

REKLAMA

Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA