REKLAMA

Nadchodzą polskie smartfony z Windows Phone? Wiele na to wskazuje

W moim wczorajszym felietonie na temat Windows Phone zastanawiałem się nad tym, dlaczego producenci tanich urządzeń nie decydują się tworzenie smartfonów z tym systemem. Okazuję się jednak, że tekst ten stracił aktualność w zaledwie kilkanaście godzin. Dziś rano Prestigio - dobrze znany Polakom producent smartfonów i tabletów - zdecydował się zostać partnerem Microsoftu i tworzyć własne Windows Phone’y.

15.04.2014 18.36
Prestigio stworzy swojego Windows Phone'a
REKLAMA

Jak podaje Telepolis, informację tę ogłoszono w trakcje konferencji Build 2014. Jest to doskonała wiadomość dla polskich użytkowników Windows Phone, ponieważ oznacza, że niebawem zobaczymy kolejne bardzo dobre i tanie smartfony, które pod względem płynności działania i bezpieczeństwa będą bić na głowę dostępne teraz tanie telefony z Androidem. Dlaczego? Na to pytanie odpowie fragment mojego artykułu:

REKLAMA

Jak widać, moje słowa okazały się prorocze, a Prestigio już za kilka miesięcy dostarczy na rynek pierwsze smartfony z Windows Phone.

I choć nie jest polską firmą, to wymieniam ją, gdyż przez silną obecność na lokalnym rynku jest przez wielu za taką uważana, a jej główną konkurencją są nadwiślańskie marki. Mam nadzieję, że niedługo także polskie firmy zdecydują się na takie rozwiązanie i rodziny rynek Windows Phone’ów będzie ciągle się powiększać. Liczę na to, bo Windows Phone’y muszą być tanie, by odniosły sukces, A nic nie powoduje większego spadku cen niż zdrowa konkurencja.

Modecom FreeTAB 1020 IPS IC

W dodatku istnieją przesłanki, na podstawie których możemy się domyślać, że niebawem także polskie firmy ruszą do wyścigu o klientów Windows Phone.

REKLAMA

Pierwsza z nich to fakt, że uwielbiają się one wprowadzać podobne oferty i rozwiązania. Mają w swoich ofertach mnóstwo podobnych telefonów i uwielbiają kopiować swoje oferty, produkty oraz działania. Goclever kopiuje Prestigio, Prestigio myPhone'a, a myPhone Goclevera*. Nie wiem, czy wynika to z braku funduszy, czy też kreatywności, ale tak po prostu jest. Druga przesłanka to fakt, że także firmy takie jak Colorovo, Goclever i myPhone i Modecom ostatnio zaprezentowały tablety z systemem Windows 8.

Świadczy to o tym, że są one zainteresowane korzystaniem z rozwiązań Microsoftu. Tablet taki może być produktem testowym, sprawdzeniem, czy konsumenci wybiorą produkty polskich firm oparte o oprogramowanie Microsoftu. Podejrzewam, że jeśli się właśnie tak stanie, przed końcem roku czeka nas prawdziwy wysyp polskich Windows Phone'ów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA