REKLAMA

Aktualizacja: Nowe Spotify także w Polsce. Oto nowa wersja Spotify.

Spotify to chyba najpopularniejszy, a już na pewno jeden z najbardziej popularnych muzycznych serwisów streamingowych na świecie. Usługa rozpoczęła swoją działalność w 2008 roku i od tamtego czasu niewiele się zmieniło w kwestii wyglądu aplikacji. W końcu przyszedł czas na zmiany. Oto nowe Spotify.

02.04.2014 07.39
Aktualizacja: Nowe Spotify także w Polsce. Oto nowa wersja Spotify.
REKLAMA

Nowa wersja serwisu streamingowego to przede wszystkim znaczące zmiany w samym wyglądzie. Jasne tło zostało zastąpione przez dużo ciemniejsze, dzięki czemu serwis wygląda zdecydowanie mroczniej i nowocześniej. Nie jestem jednak przekonany, czy białe napisy na czarnym tle to rzeczywiście krok w kierunku większej czytelności, ale na pewno jest ładniej.

REKLAMA
overview

Serwis przeszedł też zmiany w typografii. Zmianom uległa cała lewa belka z odnośnikami do konkretnych funkcji serwisu, np. uruchamiania radia czy szukania konkretnego utworu lub albumu. Poza tym, do tej pory prawie kwadratowe przyciski zmieniły się w zdecydowanie bardziej zaokrąglone, co odpowiada najnowszym trendom designerskim. W skrócie można powiedzieć, że to ciągle to samo Spotify, ale nowocześniejsze, ładniejsze i ciemniejsze. Czy lepsze? Zachęcam Was do przeczytania recenzji Przemka, który już jakiś czas temu miał okazję korzystać z tej wersji serwisu.

Jednak zmiany w wyglądzie to nie wszystko, co pojawi się w nowej wersji Spotify. Usługa streamingu muzyki poszerzy się o tryb „Twoja muzyka”, dzięki któremu łatwiej mamy zapisywać, organizować i znajdywać ulubione piosenki, autorów, czy albumy. Ma to być dostępne na wszystkich platformach.

iphone-artist

Odświeżona wersja Spotify ma systematycznie pojawiać się we wszystkich wersjach aplikacji, zarówno dekstopowych, jak i mobilnych, a także w wersji webowej. To cieszy, bo rzadko zdarza się aż tak duża konsekwencja w działaniu. Widać, że Spotify mocno i przez długi czas przygotowywało się do zmian i zamierza je wprowadzić kompleksowo.

iphone-now-playing

Niestety mamy też złe wiadomości. Pytaliśmy polski oddział Spotify o nową wersję serwisu i na ten moment nie byli w stanie odpowiedzieć nam, kiedy odświeżony wygląd zawita do Polski. Obyśmy nie zostali zapomniani, bo po raz kolejny przypomniałoby nam to, że dla największych firm technologicznych świata wciąż jesteśmy krajem trzeciej kategorii.

To co widać na załączony zrzutach ekranu z całą pewnością można ocenić pozytywnie. Jest nowocześniej i ładnie, chociaż moje wątpliwości budzą ciemne tło i jasne napisy.

Wydaje się jednak, że Spotify re-design się udał.

REKLAMA

AKTUALIZACJA

Dosłownie 5 minut po opublikowaniu tekstu pojawiła się u nas nowa wersja Spotify zarówno w wersji webowej, jak i na iOS. Czekamy jeszcze między innymi na aplikację desktopową.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA