REKLAMA

Wyprzedaż trwa – dział Enterprise Motorola Solutions zmienia właściciela za 3,45 miliarda dolarów

Niewiele pozostało już z dawnej potęgi Motoroli. Obydwa wydzielone w 2011 roku oddziały – Mobility oraz Solutions, zmieniły już w większości właścicieli. Pierwszy najpierw za 12,5 mld dol. trafił w ręce Google, żeby później zostać w częściach sprzedany za o wiele mniejsze kwoty. Natomiast drugi, a właściwie jego oddział zajmujący się klientami korporacyjnymi, dziś stał się częścią Zebra Tech za niecałe 3,5 mld dol.

15.04.2014 13.02
Wyprzedaż trwa – dział Enterprise Motorola Solutions zmienia właściciela za 3,45 miliarda dolarów
REKLAMA

Jak informuje TechCrunch, w ramach transakcji, dokonanej w całości za gotówkę, do Zebra Tech dołączą pracownicy działu korporacyjnego Motorola Solutions, czyli ponad 4500 osób. Przejecie zostało już zatwierdzone przez zarządy obydwu firm - pozostaje jedynie oczekiwanie na zgodę odpowiednich organów państwowych.

REKLAMA

Aktualnie w portfolio Zebra Technologies znajdują się produkty związane m.in. z drukowaniem oraz odczytywaniem etykiet, kodów kreskowy oraz QR, mobilnymi drukarkami, czytnikami RFID, drukarkami korporacyjnymi oraz usługi związane np. z lokalizacją produktów. W tym ostatnim ma właśnie szczególnie pomóc przejęcie Motoroli, której technologie mają pozwolić na zaoferowanie jeszcze lepszych i dokładniejszych informacji np. na temat lokalizacji przesyłek wysyłanych z magazynów do klienta.

Wśród ciekawszych projekty ZT znajdują się także systemy umożliwiające śledzenie i zarządzanie flotami pojazdów (Zebra's Vehicle Tracking and Management System) oraz pomagające sportowcom (MotionWorks™ Sports Solution). Ich produkty i rozwiązania można odnaleźć m.in. w sektorze medycznym, edukacyjnym, sprzedaży, petrochemicznym, logistycznym, lotniczym, pocztowym, kolejowym oraz rządowym.

motorola

Usługi Zebra Tech dostępne są w ponad 100 krajach na całym świecie, a korzysta z nich m.in. Amazon przy kontrolowaniu dostaw produktów. W ramach transakcji ZT planuje przy okazji uzyskać dostęp do dotychczasowych klientów Motoroli, korzystających m.in. z oferowanych przez firmę czytników kodów kreskowych.

Oprócz tego Zebra upatruje w przejęciu ogromnej okazji do wzbogacenia swojego portfolio o nowe produkty, zwiększenie liczby posiadanych patentów oraz tworzenie nowych technologii, dywersyfikację przychodów oraz zwiększenie aktualnego zasięgu oraz skali.

REKLAMA
motorola 1

Według przedstawicieli Motorola Solutions, takie posunięcie jest też opłacalne dla ich firmy. Ich zdaniem współpraca pomiędzy działem korporacyjnym, a działem zajmującym się rozwiązaniami rządowymi nie układała się tak dobrze, jak początkowo zakładano i nie przynosiło takich efektów, jak przy skupieniu się jedynie na tym drugim.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA