REKLAMA

A tak będzie wyglądać nowa aplikacja Pudelka

Tak, tak - wiem, Ty przecież nie czytasz Pudelka. Nie, oczywiście, że nie masz strony Pudelek.pl w zakładce "ulubione" w przeglądarce. Wiadomo, że nie zainstalowałeś też aplikacji Pudelka na smartfonie. Zawsze możesz jednak spojrzeć na to, jak za kilka chwil będzie wyglądała kompletnie odświeżona, nowa aplikacja Pudelka na iOS, prawda?

17.04.2014 09.56
A tak będzie wyglądać nowa aplikacja Pudelka
REKLAMA

Za kilka chwil, bo aplikacja już powinna się pojawiać w sklepach App Store na Waszych iPhone'ach. Ja tę aplikację testuję od dobrych kilku dni i muszę powiedzieć, że to wyjątkowo udane dzieło.

REKLAMA

Zanim o samej aplikacji, to kilka chwil fenomenie samego medium, a w zasadzie o grupie mediów, bo Pudelek to dziś nie tylko Pudelek.pl, lecz także Pudelek.tv oraz Pudelekx.pl.

O tym, "dlaczego czytam Pudelka" pisałem już w listopadzie 2010 r. Od tego czasu zdania nie zmieniłem, wręcz przeciwnie - utwierdziłem się w przekonaniu, że: Pudelek definiuje listę płac polskiego showbiznesu, w tym głównie celebrytów TVN-u, Pudelek zabiera istotny głos w publicznym dyskursie na temat moralności, zwyczajów i tego, co jest akceptowalne społecznie, a co nie. Do tego dodałbym dziś jeszcze coś - Pudelek to jedno z najlepiej prowadzonych mediów pod kątem warsztatowym, dziennikarskim, z uwzględnieniem specyfiki nowych mediów.

Nie wszyscy jednak rozumieją charakter mediów z grupy Pudelek i całkiem niesłusznie, by nie powiedzieć fundamentalnie oskarżają go o to, czym nie jest i nigdy nie chciał być.

Nowa aplikacja Pudelka

Mimo niesamowitej popularności, a przy okazji "opiniotwórczości" na polskim rynku showbiznesu, Pudelek nie doczekał się aplikacji mobilnych na odpowiednio wysokim poziomie. To dziwne, bo serwis w wersji webowej od zawsze wyróżniał się na tle innych tworów O2 in plus.

pudelek – nowa aplikacja, 0

Z nową aplikacją popularnego Pudla to się kompletnie zmienia. Ja miałem sposobność zainstalować przedpremierowo nowego Pudelka na iOS i wiem, że nareszcie to aplikacja, na jaką ten popularny serwis zasługuje.

Przede wszystkim teraz aplikacja daje dostęp do wszystkich trzech serwisów z grupy Pudelek, czyli wspomnianych powyżej: pudelek.pl, pudelek.tv, pudelekx.pl. Docieramy do nich przesuwając ekran gestem w prawo i w wysuwanym panelu znajdziemy do nich dostęp.

Sam ekran główny aplikacji, ten ze strumieniem najnowszych wpisów, jest podobny do poprzednich wersji aplikacji, tyle że... to tylko złudzenie. De facto aplikacja została napisana od nowa, a mechanizmy nią sterujące są teraz zgodne z najnowszymi standardami iOS 7.

Aplikacja odświeża się automatycznie. Już nie musimy wykonywać gestu w dół, by wymusić na aplikacji pobranie nowych wpisów.

Aplikacja działa w ten sposób, że zdjęcia przy tytułach tekstów ładują się w momencie przesuwania strumienia wpisów w dół. Dzięki temu jest to piorunująco szybka nawigacja, szczególnie ważna w tego typu newsowych bądź co bądź treściach.

Co ważne, w nowej aplikacji Pudelka wszystkie treści wideo, które pojawiają się w głównym strumieniu wpisów można odtwarzać bezpośrednio z aplikacji. Wcześniej bywało z tym różnie - albo aplikacja nie oferowała odtwarzania wideo, albo wyrzucała do przeglądarki.

Znacznie lepiej rozwiązano kwestię galerii zdjęć, które przecież na Pudelek.pl odgrywają niemałą rolę. Nowy wygląd galerii jest przygotowany wg wytycznych iOS 7. Poprawiono także wygodę nawigacji pomiędzy zdjęciami, a następnie powrotu do ekranu głównego.

Zdecydowanie łatwiej jest też w nowej aplikacji Pudelka przeglądać i dodawać komentarze, choć akurat w tym aspekcie trzeba mieć wiele samozaparcia, by się przez nie przedzierać...

REKLAMA

Reasumując - nowa aplikacja Pudelka, której przecież nie zainstalujesz... to zdecydowanie nowocześniejsze, ładniejsze i lepiej funkcjonujące dzieło niż wszystkie poprzednie inkarnacje aplikacji. Na pewno oddające pozycję medium na polskim rynku internetowym.

* nowa aplikacja Pudelka dzisiaj pojawi się w App Store. Trwają pracę nad nową aplikacją Pudelka na Androida.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA