REKLAMA

Amazon zmienia cennik - to już koniec darmowej wysyłki do Polski

Zdarzało mi się zamawiać towary z Amazona ze względu na ceny niższe niż w polskich księgarniach. Amazon jednak oprócz konkurencyjnych cen oferował nam też szybką i bezpłatną wysyłkę. Niestety teraz Amazon zrezygnował z darmowej wysyłki do Polski.

03.04.2014 14.16
Amazon zmienia cennik – to już koniec darmowej wysyłki do Polski
REKLAMA

Oczywiście z oferty tej nie można było skorzystać zawsze – by ją uzyskać trzeba było zrobić zakupy za więcej niż 25 funtów. Nie było to jednak jakimkolwiek problemem – w końcu praktycznie każda nowa gra na konsole kosztuje więcej. Od dziś opcja FREE Super Saver Delivery nie jest już dostępna w brytyjskim Amazonie, przez co za wysyłkę będzie trzeba zapłacić 25 zł. Jak poinformowała Gazeta.pl, zmiana dotknęła nie tylko Polskę, ale też Belgię, Danię, Finlandię, Gibraltar, Islandię, Luksemburg, Holandię, Portugalię i Szwecję.

REKLAMA

Ruch ten wydaje się przemyślany, Amazon jak każda firma szuka oszczędności. Być może wprowadzenie darmowej przesyłki ponad trzy lata temu miało na celu zachęcenie Europejczyków do Amazona. Teraz, gdy akcja została uznana za udaną, zdecydowano się zrezygnować z tego bonusu. W końcu ludzie poznali już sklep, dowiedzieli się, że jest tani i prawdopodobnie nadal będą z niego korzystać. Przy większym zamówieniu koszt przesyłki nie będzie zbyt wysoki.

amazon karton paczka

Z całą pewnością z Amazona zrezygnują osoby generujące dla niego najwięcej kosztów, zamawiające tylko jeden przedmiot. Przykładem takich osób są wspomniani już gracze, którzy kupowali jedną grę od razu po premierze. Różnica cenowa między Amazonem a polskimi sklepami wynosiła tu około 20-30 zł, więc opłata za przesyłkę zapewne zniweluje różnicę w cenie, a gracze będą woleli korzystać z lokalnych sklepów.

REKLAMA

W tej sytuacji pozostaje tylko cieszyć się, że niebawem pod Poznaniem powstaną magazyny Amazona. W tej sytuacji sklep może zdecydować się znowu zrezygnować z opłat za przesyłkę na terenie Polski lub przynajmniej znacznie je obniżyć.

Zdjęcia Amazon.com, the largest online seller oraz Three sealed Amazon.com packages pochodzą z serwisu Shutterstock. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA