Sprzęt  / News

Do Warszawy jedzie zielony autobus z Nokiami X

Po Europie jeździ zielony autobus, a w nim przedstawiciele Nokii, którzy chcą znaleźć się bliżej programistów i przedstawić im smartfony Nokia X oraz pokazać jak łatwo można przygotować własne aplikacje, aby działały na tych urządzeniach.

Autobus Nokii odwiedził już w Paryż, Lyon, Mediolan i Bolonię. Na jego trasie znajdzie się również Budapeszt, Praga, Berlin, Liile, Londyn i Warszawa.

Nad Wisłę nokiobus zawita już 21 marca. Miejsce spotkania to Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych na Koszykowej 86.

Zielony autobus nie tylko ma promować Nokie X z Androidem. Jego głównym zadaniem będzie przekonanie programistów, aby przygotowali własne aplikacje na tę platformę.

nokia x z androidem

Nokia informuje, że około 75% aplikacji z Androida można przenieść bezpośrednio na Nokie X. Pozostałe programy i gry będą wymagały odpowiedniego przygotowania. O tym, że proces ten nie jest skomplikowany zapewniała ostatnio w rozmowie ze Spider’s Web szefowa marketingu Nokii, Tuula Rytila.

Na programistów zainteresowanych przeniesieniem aplikacji na Nokie X będą przygotowane sesje techniczne, konsultacje oraz wyzwania DVLUP. Start warszawskich warsztatów 21 marca o godzinie 11:00. Zielony autobus będzie czekał na chętnych do godziny 18:00. Pełna agenda dostępna jest tutaj.

nokia x aplikacje

Gdy Nokia pokazywała modele z serii X wiele osób zastanawiało się, czy Microsoftowi takie działanie się spodaoba i gdybano na temat tego, czy Nokie X trafią na sklepowe półki.

Pamiętajmy, że dzisiaj wciąż działamy jako dwie oddzielne firmy. Ale skoro usługi Microsoftu są obecne w rodzinie smartfonów X Nokii, to oczywiście Microsoft musiał wiedzieć o przygotowaniu tych produktów. Zresztą wszyscy czytaliśmy informacje na oficjalnym blogu Microsoftu. Napisali tam, że Nokia X to wielka szansa dla usług Microsoftu. Proszę pamiętać, że Microsoft się przeobraża w kierunku firmy oferującej produkty i usługi, więc Nokia X idealnie wpasowuje się w ich nową strategię. - powiedziała szefowa marketingu Nokii, Tuula Rytila w rozmowie ze Spider’s Web

Teraz wiemy, że wszystkie działania są uzgodnione, a kampania przygotowująca wejście nowych smarfonów Nokia na rynek zaczyna nabierać tempa.

Cieszy również fakt, że Nokia zadbała o edukację programistów, co przełoży się bezpośrednio na liczbę aplikacji i gier dostępnych na smartfony Nokia X w dniu ich premiery rynkowej.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst